W najbliższą sobotę (19 sierpnia), mieszkańcy Wrocławia będą mogli podróżować komunikacją miejską bez biletu. Aby skorzystać z bezpłatnych przejazdów, trzeba będzie spełnić jeden warunek.

Akcja jest ściśle powiązana z Europejską Nocą Literatury 2023, promującą czytelnictwo i najlepszą europejską literaturę. To właśnie podczas ENL-u, raz w roku, w 10 często niedostępnych na co dzień miejscach na jednym z wrocławskich osiedli, 10 znakomitości polskiej kultury czyta 10 wybranych fragmentów literatury. Tegoroczna edycja odbędzie się na terenie osiedla Huby.

Wszyscy miłośnicy literatury podróżujący na wydarzenie pojazdami komunikacji miejskiej, mogą spokojnie oddać się lekturze i nie kasować biletu – z okazji ENL-u, każdy, kto w tramwaju albo autobusie będzie miał przy sobie książkę lub czytnik e-booków, będzie mógł podróżować bez biletu – informuje wrocławskie MPK.

Bezpłatne przejazdy w sobotę (19 sierpnia) obowiązują na wszystkich liniach miejskich oraz liniach aglomeracyjnych oznaczonych numerami 9xx.

 

Foto: mat. MPK Wrocław