Nowa przestrzeń BWA Wrocław, zlokalizowana na antresoli Dworca Głównego, zostanie otwarta w piątek (15 grudnia). Palmiarnia, bo o niej mowa, to dwie połączone ze sobą strefy: jedna pełni rolę Infopunktu ze sklepem wyposażonym w książki i plakaty, natomiast druga to miejsce odpoczynku wśród zielni. Wstęp do Palmiarni będzie bezpłatny.

Palmiarnia – jak sama nazwa wskazuje – odwołuje się do koncepcji oranżerii charakterystycznych dla architektury pałacowej. Dziewiętnastowieczny budynek dworca, zaprojektowany w stylu neogotyku Tudorów kojarzy się właśnie z takim założeniem. Dodatkowo, bardzo nowoczesne jak na ówczesne czasy zastosowanie elementów takich jak szkło i stal w hali głównej dworca, przywodzi na myśl przypałacowe palmiarnie i hale spacerowe, znane z uzdrowisk dolnośląskich. Miejsca te służyły odpoczynkowi i poszukiwaniu ukojenia – wyjaśnia BWA Wrocław.

Otwarcie nowej przestrzeni zaplanowano na piątek (15 grudnia), w tym dniu Palmiarnia będzie czynna od 12:00 do 18:00. Na miejscu będzie można wygodnie usiąść przy kawie i spokojnie zaczekać na pociąg w otoczeniu zieleni, a przy okazji zakupić publikacje o sztuce, plakaty i inne gadżety.

Na co dzień Palmiarnia będzie działała w dniach i godzinach otwarcia galerii BWA Wrocław Główny:

  • środa-czwartek w godz. 12:00-20:00,
  • piątek-niedziela w godz. 12:00-18:00.

Wstęp jest bezpłatny.

 

Wizualizacje: mat. BWA Wrocław/Menthol Architects