W związku z kolejnym etapem prac związanych z wymianą rozjazdów na placu Dominikańskim oraz wymianą zwrotnic tramwajowych na skrzyżowaniu Sienkiewicza/Piastowska, a także zakończeniem remontu pętli Park Południowy, od soboty (11 grudnia) zmieniają się poszczególne rozkłady komunikacji miejskiej.

Kolejny etap wymiany rozjazdów na placu Dominikańskim

W związku z planowanym rozpoczęciem kolejnego etapu prac związanych z wymianą rozjazdów tramwajowych na placu Dominikańskim, czyli zakończeniem wymiany rozjazdów od strony placu Społecznego i rozpoczęciem wymiany rozjazdów od strony ulicy Kazimierza Wielkiego, od 11 grudnia 2021 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii tramwajowych 2, 3, 4, 5, 10 i 33 oraz na liniach autobusowych K i 245.

Tramwaje linii 2 powrócą już na swoją stałą trasę przejazdu i będą kursowały w obu kierunkach przez plac Dominikański i ulicę Kołłątaja.

Trasa „trójki” zostanie przedłużona do placu Wróblewskiego, a tramwaje linii 5 pojadą od ulicy Piłsudskiego przez ulicą Małachowskiego i Pułaskiego również tylko do placu Wróblewskiego co wynika z nadal prowadzonych prac przy przebudowie ulicy Krakowskiej przy skrzyżowaniu z aleją Armii Krajowej.

Tramwaje linii 4 będą kursowały objazdem w obu kierunkach od placu Legionów przez ulicę Piłsudskiego, Małachowskiego, Pułaskiego i plac Wróblewskiego do placu Społecznego.

Tramwaje linii 10 będą kursowały w obu kierunkach od placu Grunwaldzkiego przez ulicę Szczytnicką, most Pokoju, plac Dominikański, ulicę Piotra Skargi, Teatralną, Świdnicką, Podwale, plac Orląt Lwowskich, nową trasę autobusowo-tramwajową i ulicę Śrubową do ulicy Legnickiej.

Tramwaje linii 33 będą kursowały w obu kierunkach od placu Grunwaldzkiego przez most Grunwaldzki, plac Dominikański, ulicę Piotra Skargi, Teatralną, Świdnicką, Podwale, plac Orląt Lwowskich, nową trasę autobusowo-tramwajową i ulicę Śrubową do ulicy Legnickiej.

Autobusy linii K i kursy nocne linii 245 jadące od strony Dworca Głównego w kierunku Różanki lub Kozanowa, od ulicy Kołłątaja pojadą objazdem przez ulicę Kościuszki, Dąbrowskiego, Krasińskiego i Oławską do placu Dominikańskiego.

W kierunku przeciwnym, trasa autobusów linii K i 245 pozostanie bez zmian.

Prace potrwają około 4 tygodni.

Kolejny etap wymiany zwrotnic tramwajowych na skrzyżowaniu Sienkiewicza/Piastowska

W związku z planowanym rozpoczęciem kolejnego etapu prac związanych z wymianą zwrotnic tramwajowych na skrzyżowaniu ulicy Sienkiewicza i Piastowskiej, od 11 grudnia 2021 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii tramwajowych 1, 9 i 70.

Tramwaje linii 1 i 70 zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach od ulicy Piastowskiej przez ulicę Sienkiewicza, pl. Bema, ulicę Poniatowskiego i Jedności Narodowej do ulicy Słowiańskiej.

Tramwaje linii pojadą objazdem w obu kierunkach od pętli Sępolno przez ulicę Mickiewicza, Skłodowskiej-Curie, pl. Grunwaldzki i ulicę Piastowską do ulicy Sienkiewicza, a tramwaje linii 17 będą nadal kursowały dotychczasowym objazdem w obu kierunkach od ulicy Sienkiewicza przez ulicę Wyszyńskiego, Szczytnicką, plac Grunwaldzki do mostu Szczytnickiego.

Obsługę komunikacyjną ulicy Nowowiejskiej zapewnią autobusy linii 700, które będą kursowały na trasie pl. Grunwaldzki – pl. Powstańców Wielkopolskich – pl. Grunwaldzki przez ulicę Piastowską, Nowowiejską, Jedności Narodowej i Słowiańską z częstotliwością:

dni robocze
– w godzinach od około 5:00-20:00 co 7,5 minuty;
– w godzinach wieczornych tj. po godzinie 20:00 co 10 minut.

sobota i niedziela
– z częstotliwością co 10 minut.

BILETY OKRESOWE

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 1 lub 70 będą mogli kontynuować podróż autobusem zastępczej linii okresowej 700.

Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 9 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat tramwajami linii 17 na odcinku Galeria Dominikańska – Sępolno – Galeria Dominikańska.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 17 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat tramwajami linii 9 na odcinku Galeria Dominikańska – Sępolno – Galeria Dominikańska.

Celem przypomnienia, pasażerowie posiadający bilet okresowy na daną linię okresową mogą podróżować:
– wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;

– wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

Prace potrwają 1 tydzień.

Uruchomienie nowych przystanków przy alei Kasprowicza

Z dniem 11 grudnia 2021 roku (sobota) zostanie uruchomiony dodatkowy przystanek w obu kierunkach w trasie przejazdu autobusów linii 105, 118, 119, 130, 132, 930 i kursów wyjazdowych i zjazdowych z zajezdni przy ulicy Obornickiej o nazwie „Syrokomli” który zlokalizowany jest przy skrzyżowaniu alei Kasprowicza i ulicy Syrokomli.

Przystanek będzie posiadał status przystanku „na życzenie”.

Zakończenie remontu pętli Park Południowy

W związku z przedłużeniem prac związanych z remontem pętli tramwajowej „Park Południowy” przy ulicy Ślężnej, planowane przywrócenie tras linii tramwajowych 9 i 15 do Parku Południowego zostaje przesunięte z 7 grudnia 2021 roku (wtorek) na 11 grudnia 2021 roku (sobota).

W dniach 7-10 grudnia 2021 roku (wtorek-piątek) tramwaje linii 9 i 15 nadal będą skrócone do zajezdni tramwajowej „Gaj” – przystanek „Uniwersytet Ekonomiczny”.

Na odcinku Petrusewicza – Park Południowy – Petrusewicza nadal będą uruchomione kursy zastępczej linii autobusowej nr 709 z częstotliwością:

dni robocze:
– do godziny 6:00 co 7,5 minuty;
– w godzinach 6:00-9:00 co 6 minut;
– w godzinach 9:00-14:00 co 7,5 minuty;
– w godzinach 14:00-18:00 co 6 minut;
– w godzinach 18:00-20:00 co 7,5 minuty;
– w godzinach wieczornych tj. po godzinie 20:00 co 10 minut.

BILETY JEDNORAZOWE I OKRESOWE w dniach 7-10.12.2021r.

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 9 lub 15 będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 709. Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

Celem przypomnienia, pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować:
– wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
– wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

Zmiana nazwy przystanku przy ulicy Strzegomskiej

Z dniem 11 grudnia 2021 roku (sobota) zostanie zmieniona nazwa przystanków „Centrum Zarządzania Kryzysowego”, które zlokalizowane są przy ulicy Strzegomskiej na „Strzegomska 148”.

 

Źródło: mat. prasowe / Foto: MPK Wrocław