W piątek (7 października) na terenie Zespołu Szkół Salezjańskich przy ul. Świętokrzyskiej we Wrocławiu znaleziono bombę lotniczą z okresu II wojny światowej. Pocisk został już przejęty przez saperów z Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych.

Aktualnie na terenie Zespołu Szkół trwają prace związane z zagospodarowaniem terenu sportowo-rekreacyjnego, w ramach których powstaną: boisko do piłki nożnej i ręcznej, bieżnia do sprintu i biegów długodystansowych, skocznia w dal, 3 boiska do koszykówki, boisko piłki siatkowej, plac rolkowy,  plac zabaw do dzieci, a także park edukacyjny oraz parking.

W piątek (7 października) podczas prowadzonych robót, trafiono na bombę z czasów II wojny światowej. W związku ze znaleziskiem zarządzono ewakuację uczniów, nauczycieli, a także mieszkańców okolicznych budynków. Grono pedagogiczne zaapelowało do rodziców o pilny odbiór dzieci z przedszkola oraz klas I-VIII.

Na miejsce został wezwany patrol saperski z Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych. Żołnierze przetransportowali pocisk na poligon, gdzie następnie został zneutralizowany.

 

Foto: Facebook/Zespół Szkół Salezjańskich Don Bosco we Wrocławiu