Nowe toalety miejskie pojawią się w parkach we Wrocławiu. Miasto rozstrzygnęło przetarg na ich wykonanie. Kolejne trzy pojawią się w parkach: Szczytnickim, Skowronim i Zachodnim.

Toalety w parkach powstaną do jesieni 2020 roku. Każda z nich będzie mieć powierzchnię 8,5 m kw. Ich wnętrze podzielone będzie na dwie części: użytkową oraz techniczną serwisową. W toaletach znajdą się: umywalka, lustro, kran, suszarka, dozownik na mydło, uchwyt dla niepełnosprawnych, przewijak dla niemowląt i automatyczny odświeżacz powietrza.

 

“Nowe szalety będą wandaloodporne i na bieżąco serwisowane oraz czyszczone. Puszczana będzie w nich też muzyka. W Parku Zachodnim oraz Szczytnickim elewacja toalet będzie srebrna. Natomiast w Parku Skowronim elewacja będzie kolorowa, nawiązująca do jego nazwy” – mówi Marek Szempliński z Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

Toalety miejskie, które pojawią się we Wrocławiu będą miały różne elewacje. Są lustrzane, w których widać zakrzywione odbicie otoczenia, są też kolorowe, wykonane tak, by imitować mozaikę. Toaleta w parku Skowronim będzie miała kolorową elewację, która nawiązuje do nazwy miejsca. W toaletach prawdopodobnie pojawi się też system nagłośnienia – użytkownicy będą mogli posłuchać w nich muzyki.

Wcześniej takie toalety pojawiły się już między innymi w parku Górka Skarbowców i na Polanie Karłowickiej. Koszt inwestycji to ok 1 mln zł.

Tekst: Grzegorz Szein

Foto:  ZZM Wrocław