W nocy z piątku na sobotę (18/19 lutego) rozpocznie się przebudowa fragmentu ulicy Konduktorskiej. W związku z rozpoczynającymi się pracami na tym obszarze ruch samochodowy będzie odbywał się objazdem. Zmiany czekają także pasażerów linii autobusowej numer 133.

Przebudowa obejmie ulicę Konduktorską na odcinku od ul. Sygnałowej do ul. Wiaduktowej.

– Kierowcy pojadą objazdami od Brochowa w kierunku Jagodna od ul. Centralnej przez ul. Wiaduktową, Mościckiego, Gazową, Morwową, Bardzką i Buforową, w przeciwnym kierunku ruch aut będzie się odbywał w analogiczny sposób. Wykonawca w ramach organizacji ruchu zastępczego ma zapewnić na remontowanym odcinku przejście i przejazd dla rowerów. Ma umożliwić też w ramach placu budowy dojazd do ogrodów działkowych „Mieczyk” – informuje spółka Wrocławskie Inwestycje.

 

W ramach inwestycji przebudowywany fragment ul. Konduktorskiej zostanie poszerzony, powstanie nowy chodnik, a także przystanek autobusowy. Koszt zadania, którego realizacja potrwa około 2-3 miesiące, to ponad 2 mln złotych.

W związku z planowanym rozpoczęciem prac, od 19 lutego 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii autobusowej 133.

Autobusy wyżej wymienionej linii w obu kierunkach zostaną skierowane objazdem od ulicy Bardzkiej przez ulicę Morwową, Gazową i Mościckiego do pętli na Brochowie, z pominięciem przystanków:
– Bardzka (Cmentarz),
– Buforowa – Rondo,
– Konduktorska,
– ROD Zgoda,
– Tunelowa,
– ROD Mieczyk,
– Park Brochowski,
– Semaforowa.

 

Foto/Mapa: Facebook/Inwestycje we Wrocławiu