W środę 1 października startuje miejska inicjatywa o nazwie „W kółko kręcę”. Akcja promuje rower jako całoroczny środek transportu, a dodatkowo daje szansę na zdobycie nagród.

„W kółko kręcę” to rywalizacja rowerowa, która ma zachęcić wrocławian do podróżowania rowerem do pracy, szkoły czy na uczelnię. Aby wziąć udział w akcji, należy pobrać aplikację Wheelme, zarejestrować się, a następnie wyznaczyć trasę, którą regularnie się pokonuje. Za każdy rowerowy przejazd odnotowany w aplikacji przyznawane są punkty, a podróże do pracy czy szkoły gwarantują dodatkowe bonusy. Biorąc udział w akcji, rywalizować można w różnych rankingach: ogólnym, firm, szkół i uczelni.

 

Pula nagród, jakie można zdobyć w ramach rowerowej rywalizacji wynosi 40 tys. złotych. Nagrody główne to 3 rowery, a poza nimi wygrać można sakwy rowerowe, płaszcze, bluzy czy ochraniacze na obuwie.

Akcja „W kółko kręcę” trwa od 1 października do 30 listopada, a w aplikacji mogą zarejestrować się wszystkie osoby powyżej 15 roku życia. Więcej szczegółów na temat rywalizacji można znaleźć na stronie internetowej: http://wkolkokrece.pl/

Tekst: CWC

Foto: Pixabay