W najbliższą sobotę (11 czerwca) przez Wrocław przejdzie 14. Wrocławski Marsz Równości pod hasłem: „Duma bez uprzedzeń”. Uczestnicy parady zgromadzą się o godzinie 15:00 na Placu Wolności, skąd ruszą w trasę ulicami miasta.

Często wpadało do nas pytanie, dlaczego tak późno maszerujemy, bo w październiku? To była wieloletnia tradycja, ale nadszedł czas zmian. Dlatego w tym roku rozpoczynamy nową tradycję: Wrocławski Marsz Równości idzie dalej z DUMĄ! Chodźcie z nami! Jak co roku, tylko w zmienionym czasie, wyjdziemy na ulice naszego miasta by zamanifestować naszą obecność, widoczność i nasze życie: życie osób LGBT+, lesbijek, gejów, osób biseksualnych, osób transpłciowych, osób interpłciowych, osób ze spektrum aseksualności, osób o tożsamościach niebinarnych i queer – informują organizatorzy wydarzenia.

Tegoroczny Marsz Równości 2022 został objęty honorowym patronatem Prezydenta Wrocławia oraz Komisji Europejskiej w Polsce.

Duma jest inspirującym hasłem, dlatego odmieniamy ją przez więcej niż jeden przypadek: duma bez wojen, duma bez przemocy, duma bez transfobii, duma bez granic – dodają organizatorzy.

 

Foto: Miejsca we Wrocławiu