Dawny Zakładowy Dom Kultury WSK Hydral na Psim Polu przechodzi metamorfozę. Budynek przy ul. Bierutowskiej od wielu lat niszczał i straszył mieszkańców swoim wyglądem, jednak wkrótce się to zmieni, a w jego wnętrzu powstanie kilkadziesiąt apartamentów, a także lokale handlowe i usługowe.

W 2011 roku w mediach pojawiła się informacja o planach dotyczących stworzenia w budynku supermarketu i parkingu. Pomysł ówczesnego właściciela nie został jednak zrealizowany, a 6 lat później obiekt kupiła wrocławska firma deweloperska Spectrum Development.

Prace związane z przebudową oraz rozbudową budynku rozpoczęły się w styczniu 2021 roku. Ich zakończenie zaplanowano natomiast na koniec 2024 roku.

– Mieszkańcy wrocławskiej dzielnicy Psie Pole z zainteresowaniem śledzą intensywne prace budowlano-remontowe, którym poddawany jest obecnie dawny Dom Kultury przy ulicy Bierutowskiej. Ten potężny budynek z lat 50 ubiegłego wieku swoje najlepsze lata miał dawno za sobą. To się jednak zmienia. Ten okazały obiekt już wkrótce pokaże wrocławianom swoje nowe oblicze. Na parterze znajdą się lokale handlowe i usługowe, natomiast na wyższych piętrach znajdzie się 75 klimatycznych apartamentów. Wysokie (3m) pomieszczenia, wielkie okna, tarasy, komórki lokatorskie i miejsca parkingowe zapowiadają bardzo atrakcyjną ofertę. Szczegóły poznamy wkrótce – zapowiada inwestor.

 

Foto: Miejsca we Wrocławiu / Wizualizacje: mat. Spectrum Development