W niedzielę (27 sierpnia) przez Wrocław przejdzie Marsz dla Jezusa. Jak piszą organizatorzy, celem inicjatywy jest manifestacja chrześcijańskiej wiary w Jezusa Chrystusa, natomiast sama forma marszu to jedna z odpowiedzi na wezwanie Jezusa „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu”.

Marsze dla Jezusa odbywają się corocznie w wielu krajach na całym świecie. Biorą w nich udział członkowie różnych kościołów chrześcijańskich. Uczestnicy wrocławskiej manifestacji wiary wyruszą z Placu Wolności w niedzielę (27 sierpnia) o godzinie 17:00.

Marsz będzie publiczną deklaracją przynależności do Jezusa oraz świadectwem wiary w biblijną prawdę, że tylko On jest Drogą. Każdy, kto uważa się za chrześcijanina, może utożsamić się z tym przesłaniem i wspólnie z nami wyrazić to w niniejszej, prostej formie. Podczas Marszu będziemy śpiewać znane refreny, modlić się o Wrocław oraz wygłaszać podstawowe przesłanie Ewangelii o tym, że Jezus jest Panem. W obecnej serii corocznych wrocławskich marszów, ten będzie ostatni i nie wiemy, kiedy go powtórzymy – informują organizatorzy wydarzenia.

Po marszu, o godzinie 19:00 na pl. Wolności odbędzie się Wieczór Chwały z grupą CorTuum, czyli wspólna godzina uwielbienia.

Trasa marszu

Uczestnicy wydarzenia wyruszą z placu Wolności, a następnie przejdą ulicami: Świdnicką, Kościuszki, Kołłątaja, Piotra Skargi, placem Dominikańskim, Janickiego, Kraińskiego, przy Hali Targowej skręcą w lewo i udadzą się dalej ulicą Grodzką, Nowym Światem, Kazimierza Wielkiego, Ruską, następnie okrążą Rynek i powrócą na plac Wolności, gdzie zakończy się przemarsz.

Kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami podczas trwania marszu.

 

Foto: mat. Masz dla Jezusa