25 marca wystartowała kolejna edycja akcji rowerowej dla Wrocławian WROwerowy Serwis. Wydarzenie już po raz drugi organizuje Wrocław Fashion Outlet pod patronatem Wrocławskiej Inicjatywy Rowerowej. Tegoroczna akcja odbywa się pod hasłem „Czas na przesiadkę!” i ma zachęcić mieszkańców miasta do przesiadania się z samochodów na rowery, na których jazda jest korzystna zarówno dla zdrowia, jak i środowiska. W ramach akcji fani dwóch kółek mogą odpowiednio przygotować jednoślady do sezonu i dokonać bezpłatnego przeglądu roweru do 24 kwietnia. Dodatkowo w weekend zwieńczający akcję (23-24 kwietnia) przedstawiciele Wrocławskiej Inicjatywy Rowerowej poprowadzą praktyczne zajęcia dla najmłodszych z nauki bezpiecznej jazdy.

Wraz z nadejściem wiosny czas zamienić cztery koła… na dwa! Wrocławianie chętnie korzystają z rowerów, zwłaszcza w cieplejsze dni. Liczba cyklistów we Wrocławiu rośnie z roku na rok, sprzyja temu m.in. rozwój infrastruktury rowerowej w mieście.

To właśnie do miłośników jednośladów skierowana jest akcja WROwerowy serwis. Kolejny rok z rzędu organizujemy ją wspólnie ze stowarzyszeniem Wrocławska Inicjatywa Rowerowa, które objęło patronat nad wydarzeniem. Pod wspólnym szyldem WROwerowego serwisu działamy od 25 marca do 24 kwietnia – w tym czasie można dokonać bezpłatnego przeglądu roweru i wykonać drobne naprawy – mówi Katarzyna Warzecha, Marketing Manager Wrocław Fashion Outlet.

Jak skorzystać z darmowego przeglądu?

Przez miesiąc pod Wrocław Fashion Outlet na chętnych będą czekać mechanicy, którzy wykonają przeglądy jednośladów. Z bezpłatnego przeglądu roweru i drobnych napraw (m.in. czyszczenia i smarowania łańcucha, kontroli zużycia napędu, regulacji ciśnienia w kołach i kontroli mechanizmów łożyskowych) będą mogli skorzystać klienci Wrocław Fashion Outlet, którzy zapiszą się do programu lojalnościowego Wrocław Fashion Club i okażą paragon za zakup w centrum na dowolną kwotę – najpóźniej dzień po zakupie. Natomiast za zakup w ramach Fashion Club, będzie można dodatkowo otrzymać i skorzystać z customizacji akcesoriów rowerowych (aluminiowanej butelki lub dzwonka) wybranymi wzorami. Do klubu można zapisać się w minutę, pobierając aplikację lub rejestrując się w punkcie informacji w centrum handlowym.

Rower dobry na wszystko

W ostatni weekend akcji pod Wrocław Fashion Outlet będzie można spotkać również przedstawicieli Wrocławskiej Inicjatywy Rowerowej, którzy będą edukować w zakresie bezpiecznej jazdy po Wrocławiu.

Wspólną akcję prorowerową prowadzimy z Wrocław Fashion Outlet już kolejny rok – jak pokazała poprzednia edycja, cieszy się ona sporym zainteresowaniem mieszkańców miasta. Zawsze chętnie wspieramy inicjatywy, które promują rower jako ten lepszy i zdrowszy środek lokomocji. A ta akcja nie tylko promuje i edukuje, ale jeszcze daje Wrocławianom możliwość sprawdzenia i naprawy swojego roweru. Dodatkowo w weekend zamykający akcję (23-24 kwietnia) będziemy prowadzić szkolenia dla najmłodszych rowerzystów. Podzielimy się poradami i wskazówkami, które zapewnią najmłodszym bezpieczny start w pierwsze wiosenne przejażdżki – mówi Cezary Grochowski, prezes stowarzyszenia Wrocławska Inicjatywa Rowerowa.

WROwerowy serwis dzieciom

W ramach działań prowadzona będzie akcja „WROwerowy serwis dzieciom”, której celem jest przekazanie sprawnych i odnowionych rowerów wychowankom Domu Dziecka przy ul. Maślickiej we Wrocławiu. Wesprzeć ją może każdy, kto dysponuje rowerem, który już mu się nie przyda. Wystarczy dostarczyć do serwisu niepotrzebny, ale sprawny rower, a fachowcy z WROwerowego przeprowadzą niezbędne naprawy i renowacje. W zamian klient otrzyma kartę podarunkową na zakupy we Wrocław Fashion Outlet o wartości 100 zł. Jedna osoba może przekazać nieograniczoną liczbę rowerów, ale otrzymać można maksymalnie 3 karty podarunkowe.

Punkt działa od godz. 12:00 do godz. 20:00 od poniedziałku do soboty (z wyłączeniem Wielkiej Soboty), a także w niedziele handlowe: 10.04 i 24.04.

Szczegóły dotyczące akcji można znaleźć na Facebooku oraz stronie internetowej Wrocław Fashion Outlet i stronie Wrocławskiej Inicjatywy Rowerowej.     

Czas i miejsce pracy WROwerowego Serwisu:

Dni otwarcia: 25 marca – 24 kwietnia

Godziny otwarcia:

– Poniedziałek – Sobota: 12:00 – 20:00,
– Niedziele (10.04 i 24.04): 12:00 – 20:00,

W Wielką Sobotę (16 kwietnia) i w Poniedziałek Wielkanocny (18 kwietnia) serwis będzie nieczynny.

Miejsce: parking przed centrum handlowym Wrocław Fashion Outlet, ul. Graniczna 2 – od strony wejścia głównego.

 

Foto: Miejsca we Wrocławiu