We Wrocławiu przez cały rok dużo się dzieje, a różnego rodzaju wydarzenia i atrakcje przyciągają zainteresowanie mieszkańców. Aby ułatwić wszystkim planowanie wolnego czasu, przygotowaliśmy zestawienie dziesięciu najciekawszych, darmowych wydarzeń, które mogą stać się inspiracją podczas tworzenia planów na weekend.

1.) Puchar Świata w Korfballu Plażowym

Już w najbliższy piątek (25 sierpnia) na Polach Marsowych we Wrocławiu, odbędzie się IKF Beach World Cup (Europe). Wydarzenie w stolicy Dolnego Śląska obejmuje dwa równoległe turnieje. Poza kategorią seniorów, w której to reprezentacja Polski jest aktualnym mistrzem Świata, zostanie rozegrany turniej Pucharu Świata w kategorii U19. W niej także weźmie udział drużyna juniorów z Polski. Pierwsze mecze w piaszczystych boiskach wrocławskiej AWF już w piątek.

Harmonogram rozgrywek jest dostępny tutaj: https://www.korfball.pl/3326/puchar-swiata-we-wroclawiu/

Gdzie: pola Marsowe
Kiedy: piątek-sobota (25-26 sierpnia), godz. 18:00-23:00

2.) Winiarze i Przyjaciele z Gastro Miasto – GRANDE FINALE

Gryźć, pić, wąchać, siorbać a nawet degustować – na Grande finale wszystkie chwyty dozwolone! GASTRO MIASTO ponownie łączy siły z festiwalem WINIARZE I PRZYJACIELE aby zaprosić Was na celebrację smaków od ostrych mięs, przez tłuściutkie sery, słodkie eklery, po zwiewne rieslingi w kieliszkach. Nie martwcie się, dla piwoszy też coś mamy – piszą organizatorzy.

Gdzie: Tor Wyścigów Konnych Partynice, ul. Zwycięska 2
Kiedy:
– sobota (26 sierpnia), godz. 12:00-23:00
– niedziela (27 sierpnia), godz. 12:00-21:00

3.) Weekendowe pokazy specjalne Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej

Wodne widowiska, którym towarzyszą multimedialne animacje, spektakularne oświetlenie oraz idealnie dobrana muzyka: klasyczna, współczesna, pop i ambient, będą odbywają się codziennie od godz. 10:00 do 22:00. Natomiast weekendowe pokazy specjalne zaplanowano na poszczególne daty.

25 sierpnia 2023 (piątek)
godz. 21:45 Dzień dobry Marilyn. Czas trwania pokazu: 12:46 min

26 sierpnia 2023 (sobota)
godz. 21:45 Piękna i Bestia + niespodzianka. Czas trwania pokazu: 14:40 min

Gdzie: Pergola, kompleks Hali Stulecia, ul. Wystawowa 1
Kiedy: piątek-sobota (25-26 sierpnia)

4.) Pingpong na Trawie we Wrocławiu

Polski Związek Tenisa Stołowego zaprasza wszystkich na piknik Pingpong na Trawie we Wrocławiu. W czasie pikniku, pod okiem profesjonalistów rozwiniecie umiejętności sportowe, weźmiecie udział w turniejach i konkursach z nagrodami, spędzicie aktywnie czas ze swoimi bliskimi i zakochacie się w tenisie stołowym – piszą organizatorzy.

W programie:

  • nauka gry w tenisa stołowego pod okiem instruktorów;
  • amatorskie mini turnieje tenisa stołowego z nagrodami (rozgrywane o 13:00, 15:00 i 17:00);
  • gry, zabawy i konkursy sprawnościowe.

Gdzie: Pergola, kompleks Hali Stulecia, ul. Wystawowa 1
Kiedy: sobota-niedziela (26-27 sierpnia), godz. 10:00-19:00

5.) Kamienice z Ołbina: Silent Disco na Ołbinie i quiz kamienicowy

Co tak naprawdę wiemy o wrocławskich kamienicach i Ołbinie? Quiz to świetna okazja do nauki i zawiązania sąsiedzkich relacji, a także lepszego poznania historii naszego miasta! Mile widziane już uformowane drużyny! Jeśli jednak przyjdziecie sami – połączymy Was w zespoły – piszą organizatorzy. – Jak już bliżej się poznamy, to na zakończenie projektu „Kamienice z Ołbina” zapraszamy na potańcówkę wśród secesyjnej architektury! Wspólnie świętujmy koniec wakacji na Skwerze Ludzi ze znakiem P podczas silent disco. Nie zabraknie przebojów ze starszych czasów, jak i nowszych nut – dodają.

Zapisy na quiz odbywają się mailowo: zyciewkamienicy@gmail.com

Gdzie: Skwer Ludzi ze znakiem P
Kiedy: piątek (25 sierpnia)

6.) Jazzovo 2023 — Jazz Connections by Michał Bober

Jazz Connections to projekt wrocławskiego wokalisty Michała Bobera, który zakończy tegoroczny sezon Jazzovo. Zapraszamy na wyjątkowy koncert poświęcony przebojom muzyki popowej, które zachwycą Was na nowo w jazzowych aranżacjach. Wstęp wolny! – piszą organizatorzy.

Gdzie: Patio OVO Wrocław
Kiedy: piątek (25 sierpnia), godz. 19:00

7.) Teatralne zakończenie wakacji na Sercu Szczepina

Czas pożegnać wakacje! Dlatego w dwa ostatnie wakacyjne wieczory Pawilon ESK stanie się sceną teatralną a my zaprosimy mieszkańców na teatralne święto! – piszą organizatorzy.

Sobota (26 sierpnia), godz. 19.30 – Centrum Inicjatyw Artystycznych w komedii muzycznej „Na Wenus bez zmian”

Gdzie trzy przyjaciółki, tam iskry się sypią i (czasem, a nawet często!) wióry lecą! Bohaterki komedii ”NA WENUS BEZ ZMIAN” to nowoczesne kobiety, które muszą sobie poradzić z miłosnymi zawirowaniami, chaosem, depresją, nadwagą, starzeniem się, samotnością, lękiem, lenistwem, brakiem czasu, niedopasowaniem … Potrafią absurdalnie i zabawnie dywagować na tematy damsko- męskie, sekundują sobie nawzajem w chwilach, gdy bycie w związku wpisuje się w definicję szczęścia, wspierają, gdy robią głupoty, zawalają sprawy, a życie w związku nie jest im pisane, umiejętnie i z humorem leczą złamane serca. Są życzliwe, gotowe do pomocy, mogą na siebie liczyć w każdej sytuacji.

Niedziela (27 sierpnia), godz. 19:00 – Teatr na Walizkach w klaunadzie dla dzieci od 1 do 101 lat!

Twórczość Teatru Na Walizkach, to przede wszystkim komedie mieszczące się w konwencji teatru ulicznego, teatru improwizacji, visual comedy i cyrku. Ich korzenie wywodzą się z pantomimy, ale zainteresowania i inspiracje grupy wykraczają daleko szerzej poza sztukę mimu.

Gdzie: Skwer de Veuster
Kiedy: sobota-niedziela (26-27 sierpnia)

8.) Festiwal Integracyjny SKOVORODA FEST 2023

 – Jest to wielokulturowy festiwal organizowany przez Fundację Ukraina, który odbędzie się w dniu 26 sierpnia 2023 roku na placu Wolności, w samym sercu Wrocławia. Wydarzenie ma na celu integrowanie mieszkańców wielonarodowego Wrocławia poprzez wspólną zabawę i kultywowanie dziedzictwa wybitnego ukraińskiego poety i filozofa, Grigorija Skovorody. To już czwarta edycja festiwalu, który zyskał ogromne znaczenie jako ważne wydarzenie kulturalne, łączące różne narodowości w duchu jedności i solidarności – piszą organizatorzy.

Harmonogram festiwalu jest dostępny tutaj: https://www.facebook.com/events/844931470573945/

Gdzie: plac Wolności
Kiedy: sobota (26 sierpnia), godz. 12:00-22:00

9.) Niedziela w Parku Śniadaniowym – Park Andersa

To czas słonecznych poranków, towarzyskich spotkań przy pysznych śniadaniach na trawie z kieliszkiem Prosecco… Jeżeli chcecie pięknie i smacznie rozpocząć niedzielę, nie zastanawiajcie się dłużej – odwiedźcie nas! Oprócz wystawców z różnorodną ofertą śniadaniową i lunchową, możecie liczyć na rozmaite animacje dla dzieci i dorosłych. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, zarówno pod względem jedzenia jak i aktywności – zachęcają organizatorzy.

Gdzie: Park Andersa (tuż obok ForestBaru przy ul. Kamiennej 7)
Kiedy: niedziela (27 sierpnia), godz. 9:00-16:00

10.) Lato na Pergoli z koszykarskim Śląskiem Wrocław

27 sierpnia w niedzielę na Pergolę wpadnie WKS Śląsk Wrocław – przyjdź i potrenuj z drużyną! Trening sprawnościowy dla zawodników i wszystkich zgromadzonych poprowadzi Piotr Nadolny, trener przygotowania fizycznego WKSu. To też świetna okazja do zbicia piątki z Waszymi ulubieńcami przed startem sezonu ligowego, ale też zebrania autografów od nowych zawodników Śląska. Na miejscu będzie można zrobić zakupy w sklepiku kibica, a dobre nastroje zadba maskotka zespołu, czyli Feniks Czempion – piszą organizatorzy.

Gdzie: kompleks Hali Stulecia, ul. Wystawowa 1
Kiedy: sobota (27 sierpnia), godz. 15:00

 

Foto: Miejsca we Wrocławiu