Na niedzielę (29 stycznia) przypada Międzynarodowy Dzień Puzzli. Z tej okazji, grupa miłośników puzzli z Wrocławia połączy elementy największej na świecie układanki, którą przez dwa tygodnie będzie można podziwiać na terenie Gmachu Głównego Muzeum Narodowego. Jednak to nie wszystko, ponieważ ogromne puzzle można również wylicytować na aukcji WOŚP.

Gdyby układała je jedna osoba, zajęłoby to jej około 550 godzin czyli 69 dni roboczych! Mapa świata złożona z 60 000 elementów to nie lada wyzwanie. Na szczęście dla nich nie ma rzeczy niemożliwych. Puzzle amerykańskiego wydawnictwa Dowdle przebyły długą drogę zza oceanu. Wrocławska grupa miłośników układanek zakupiła je na własny koszt, by wspomóc wyjątkową akcję – relacjonuje Muzeum Narodowe we Wrocławiu.

Zanim puzzle trafią do nowego właściciela, będzie można oglądać je przez dwa tygodnie (29.01–12.02.2023) w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego przy Placu Powstańców Warszawy 5.

Układanka „What a Wonderful World” ma prawie 2,5 metra wysokości i niemal 9 metrów długości, dzięki czemu jest największą na świecie układanką dostępną w sprzedaży. Przedstawia 187 różnych obrazów ze studia artystycznego Dowdle. Została fabrycznie podzielona na 60 sekcji, które łączą się ze sobą tworząc jedno gigantyczne arcydzieło.

Puzze zostaną złożone w całość 29 stycznia, czyli w dniu 31. Finału WOŚP. Po zakończeniu wystawy w Muzeum Narodowym trafią do nowego właściciela – zwycięzcy aukcji internetowej. Aktualna cena na licytacji wynosi 3800 zł.

 

Foto: mat. Muzeum Narodowe Wrocław / Aukcja WOŚP