W sobotę (29 lipca) rozpoczął się kolejny etap remontu torowiska na skrzyżowaniu w centrum miasta. W związku z pracami prowadzonymi przy wymianie krzyżownicy torowej poszczególne linie tramwajowe zmieniły swoje trasy. Utrudnienia potrwają około 5 tygodni.

Remont torowiska na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Świdnickiej to drugi, jeżeli chodzi o skalę, największy tegoroczny remont w ramach TORYwolucji, zaraz po pracach realizowanych obecnie na ul. Legnickiej. W ramach inwestycji pojawi się nie tylko nowa infrastruktura – dzięki wymianie krzyżownicy torowej przejeżdżające skrzyżowaniem tramwaje, będą miały więcej miejsca, by się swobodniej minąć.

Koszt prac, które potrwają około 5 tygodni, to ponad 4 mln złotych.

Zmiany tras linii tramwajowych

Tramwaje na skrzyżowaniu mogą poruszać się tylko po łukach (nie jeżdżą przez środek), w związku z czym wprowadzono zmiany na liniach tramwajowych nr 5, 6, 7, 8, 9, 11, 15, 17, 20, 23, 31 i 70.

Linia 5

„Piątka” jadąca z Księża Małego w kierunku Oporowa kursuje objazdem od ulicy Piłsudskiego przez ulicę Świdnicką, Podwale i plac Orląt Lwowskich do placu Legionów.

W kierunku przeciwnym tramwaj jeździ od placu Legionów przez ulicę Sądową, Podwale, Świdnicką do ulicy Piłsudskiego i dalej przez Dworzec Główny i ulicę Kołłątaja do Księża Małego.

Linia 6

Tramwaje linii 6 jadące z pętli Kromera do pętli Krzyki, zostały skierowane objazdem od ulicy Krupniczej przez ulicę Sądową, plac Legionów i ulicę Piłsudskiego do ulicy Świdnickiej.

W kierunku przeciwnym tramwaje jeżdżą od ulicy Świdnickiej przez ulicę Piłsudskiego, plac Legionów, ulicę Sądową, Krupniczą i Kazimierza Wielkiego do ulicy Szewskiej.

Linia 7

„Siódemka” jadąca z pętli Poświętne do pętli Klecina, została skierowana objazdem od ulicy Krupniczej przez ulicę Sądową, plac Legionów i ulicę Piłsudskiego do ulicy Świdnickiej.

W kierunku przeciwnym linia jeździ od ulicy Świdnickiej przez ulicę Piłsudskiego, plac Legionów, ulicę Sądową, Krupniczą i Kazimierza Wielkiego do ulicy Szewskiej.

Linia 8

„Ósemka” powróciła na swoją stałą trasę przejazdu.

Linia 9

Tramwaje linii 9 również powróciły na swoją stałą trasę przejazdu.

Linia 11

Tramwaje linii 11 jadące z pętli Kowale do pętli przy Cmentarzu Grabiszyńskim kursują objazdem od ulicy Skargi przez ulicę Teatralną, plac Teatralny, ulicę Świdnicką, Podwale i plac Orląt Lwowskich do placu Legionów.

W kierunku przeciwnym tramwaj jeździ od placu Legionów przez ulicę Sądową, Podwale, Świdnicką, plac Teatralny i ulicę Teatralną do ulicy Skargi.

Dodatkowo tramwaje linii 11 powróciły na swoją trasę w obu kierunkach przez most Piaskowy i mosty Młyńskie.

Linia 15

Tramwaje linii 15 w obu kierunkach jeżdżą objazdem od placu Orląt Lwowskich przez ulicę Podwale i Świdnicką do ulicy Piłsudskiego.

Linia 17

Tramwaje linii 17 w obu kierunkach jeżdżą objazdem od Świdnickiej przez ulicę Piłsudskiego i Kołłątaja do ulicy Skargi.

Dodatkowo tramwaje linii 17 powrócą na swoją trasę w obu kierunkach przez most Piaskowy i mosty Młyńskie.

Linia 20

„Dwudziestka” w obu kierunkach jeździ objazdem od Świdnickiej przez ulicę Piłsudskiego, plac Legionów do placu Orląt Lwowskich.

Linia 23

Tramwaje linii 23 powróciły  na trasę w obu kierunkach przez most Piaskowy i mosty Młyńskie.

Nadal z powodu remontu torowiska na ulicy Legnickiej, tramwaje jadące w kierunku ulicy Robotniczej, od placu Dominikańskiego kursują objazdem przez ulicę Kazimierza Wielkiego, plac Jana Pawła II, ulicę Legnicką do przystanku „Dolmed”, a z powrotem – kierunku Kromera – przez ulicę Śrubową, Marchijską i dalej swoją trasą przez plac Orląt Lwowskich i ulicę Podwale.

Linia 31

Tramwaje linii 31 w obu kierunkach jeżdżą objazdem od placu Orląt Lwowskich przez ulicę Podwale i Świdnicką do ulicy Piłsudskiego.

Linia 70

Z uwagi na ograniczoną przepustowość skrzyżowania ulicy Piłsudskiego i Świdnickiej na czas prowadzonych prac, tramwaje linii 70 od ulicy Piłsudskiego zostały skierowane przez ulicę Peronową, Borowską i Ślężną do Parku Południowego i kursują w relacji Dworzec Nadodrze – Park Południowy – Dworzec Nadodrze.

 

Foto: Miejsca we Wrocławiu