Nowy park handlowy pod nazwą N-Park powstanie na Księżu Małym. Podobne obiekty funkcjonują także w innych częściach Wrocławia.

Kolejny park handlowy „N-Park” powstanie na działce u zbiegu ulic Opolskiej i Karwińskiej na Księżu Małym. Obecnie na tym terenie znajdują się budynki, w których od wielu lat funkcjonowały Zakłady Odlewnicze Alwro SA. Wykonawca przystąpił już do ich rozbiórki.

N-Park przy Karwińskiej będzie dwupoziomowym budynkiem handlowym, który zaoferuje łącznie 5 300 metrów kwadratowych powierzchni do wynajęcia. Wśród najemców znajdą się m.in. takie sklepy: Stokrotka, Action, Media Markt, Empik, Rossmann, a także restauracja KFC i siłownia. Na terenie N-Parku również powstanie naziemnym parking, który pomieści około 150 pojazdów.

Na terenie N-Parku inwestor planuje również wybudować miejsce na stację paliw. Otwarcie parku handlowego na Księżu Małym zaplanowano na przełom 2021/2022 r. Inwestorem jest firma Napollo.

Podobne obiekty tego inwestora otwarte zostały już przy ulicy Maślickiej na Maślicach oraz przy ulicy Gagarina na Muchoborze Wielkim.

Tekst: Grzegorz Szein

Wizualizacja: N-park