Jeden bilet pozwala przejechać pociągiem nieograniczoną liczbę kilometrów. To efekt współpracy dwóch przewoźników regionalnych: Kolei Dolnośląskich i Polregio. Miłośnicy wycieczek w ramach Dolnośląskiego Biletu Weekendowego zwiedzą województwo za 59 złotych. 

Dzięki nowej ofercie podróżni mogą w weekendy przesiadać się bez limitu i tym samym odkrywać uroki Dolnego Śląska. W ramach wspólnego biletu pasażerowie mają do wyboru połączenia z bogatej oferty przewoźników operujących na Dolnym Śląsku. Pociągi dojeżdżają do popularnych i atrakcyjnie turystycznych miejsc, m.in. w Góry Sowie, Góry Stołowe i Karkonosze. Oferta skierowana jest do osób lubiących wypoczynek z dala od miejskiego zgiełku. Jest to doskonała okazja do odkrywania pięknych rejonów i zabytków bez obciążania portfela.

 Pasażerowie mogą planować podróż bez zastanawiania się, czy mają bilet na pociąg odpowiedniego przewoźnika. Nowa oferta umożliwia dojechanie do Szklarskiej Poręby pociągiem Polregio i powrót Kolejami Dolnośląskimi. To duża wygoda i oszczędność dla podróżnych – mówi Bartosz Jungiewicz, dyrektor handlowy Kolei Dolnośląskich.

Od piątku (21 kwietnia) Dolnośląski Bilet Weekendowy zastąpił poprzednią ofertę Kolei Dolnośląskich – Weekend z KD. Na zmianie skorzystają podróżni, którzy otrzymają więcej połączeń za tę samą cenę. Koszt wspólnego biletu dwóch przewoźników to 59 złotych. 

– Staramy się patrzeć przede wszystkim na komfort pasażera. Kolejna atrakcyjna oferta to Miesięczny bilet sieciowy KD, który od 17 kwietnia jest honorowany w Polregio. Jako Koleje Dolnośląskie współpracujemy z Polregio na wielu polach, prowadzimy wzajemną sprzedaż w kasach biletowych oraz w naszym sklepie internetowym, a niedawno uruchomiliśmy możliwość zakupu biletów KD w videomatach Polregio – dodaje Jungiewicz.

Dolnośląski Bilet Weekendowy jest ważny od godziny 18:00 w piątek do godziny 6:00 w poniedziałek. Bilet jest imienny – podczas kontroli należy okazać dokument potwierdzający tożsamość, można też posłużyć się aplikacją mObywatel.

Za tydzień Dolnośląski Bilet Weekendowy będzie obowiązywać dłużej – do 2 maja do godz. 6:00. 

– Z każdym rokiem bijemy rekordy przewożonych pasażerów, bo na Dolnym Śląsku z oferty kolejowej korzystają nie tylko osoby dojeżdżające codziennie do szkoły czy pracy, ale również turyści. Dzięki współpracy z Polregio Dolnośląski Bilet Weekendowy obejmie terytorium całego województwa dolnośląskiego. Mamy nadzieję, że dzięki temu z oferty skorzysta jeszcze więcej osób – powiedział Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

Szczegóły oferty są dostępne na stronie www Kolei Dolnośląskich

 

Foto: mat. prasowe KD