W najbliższą niedzielę (18 czerwca) Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne rozpocznie remont torowiska na ul. Legnickiej. Jest to jedno z zadań zaplanowanych w ramach TORYwolucji na bieżący rok. W związku z pracami wszystkie linie tramwajowe, które znajdują się w osi ulicy Legnickiej, pojadą objazdami. Utrudnienia potrwają do września.

– Zadanie to jest jedną z najważniejszych inwestycji przewidzianych w tym roku – mówi prezes MPK Wrocław Witold Woźny – Dzięki temu, że od 15 maja jeździmy nowo otwartą trasą przez Popowice, możemy teraz przystąpić do modernizacji tego kluczowego torowiska. Ta inwestycja jest dla nas ważna, bo każdej godziny ulicą legnicką porusza się kilkadziesiąt tramwajów. Dzięki wyremontowaniu newralgicznego fragmentu od ulicy Zachodniej do Niedźwiedziej pojedziemy bez drgań, szybciej i znacznie bardziej komfortowo – dodaje prezes Woźny.

Zaplanowane przez MPK prace obejmą:

  • wymianę ponad 1400 metrów toru pojedynczego szyn na odcinku od skrzyżowania ul. Legnickiej z ulicą Zachodnią do skrzyżowania ul. Legnickiej z ulicą Niedźwiedzią,
  • budowę nowego odwodnienia na wyżej wspomnianym fragmencie,
  • remont sieci trakcyjnej na odcinku jednego kilometra,
  • wymianę 26 słupów trakcyjnych,
  • przebudowę kompleksu przystanków „Niedźwiedzia”,
  • odnowę ponad 3,5 tysiąca metrów kwadratowych zielonej zabudowy torowiska.

Zgodnie z umową remont ma potrwać do 9 września, jednak MPK zapowiada, że wykonawca robót zrobi wszystko, aby oddać torowisko do użytku wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Łączny koszt inwestycji to ponad 17,2 miliona złotych.

Zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej

Tramwaje linii 3 od placu Jana Pawła II zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach przez Most Sikorskiego, ulicę Jagiełły, Długą, Popowicką i Milenijną do ulicy Lotniczej.

Tramwaje linii 10 od ulicy Kazimierza Wielkiego zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach przez ulicę Nowy Świat, Mosty Pomorskiej, ulicę Dubois, Długą, Popowicką i Milenijną do ulicy Lotniczej.

Tramwaje linii 20 od placu Orląt Lwowskich zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach przez plac Jana Pawła II, Most Sikorskiego, ulicę Jagiełły, Długą, Popowicką i Milenijną do ulicy Lotniczej.

Tramwaje linii 23 jadące w kierunku ulicy Robotniczej, od placu Dominikańskiego zostaną skierowane objazdem przez ulicę Kazimierza Wielkiego, plac Jana Pawła II, ulicę Legnicką do przystanku „Dolmed”, a z powrotem – kierunku Kromera – pojadą przez ulicę Śrubową, Marchijską i dalej swoją trasą przez plac Orląt Lwowskich i ulicę Podwale.

Tramwaje linii 31 od placu Jana Pawła II zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach przez Most Sikorskiego, ulicę Jagiełły, Długą i Popowicką do ulicy Pilczyckiej.

Tramwaje linii 33 zostaną skrócone do pętli „Wrocławski Park Przemysłowy” przy ulicy Robotniczej do której będą kursowały w obu kierunkach przez plac Jana Pawła II i ulicę Legnicką.

Komunikacja zastępcza na ulicy Legnickiej

Na trasie pl. Jana Pawła II – Legnicka – Pilczyce – Legnicka – pl. Jana Pawła II zostaną uruchomione kursy okresowej linii autobusowej nr 733.

Linia będzie kursowała z częstotliwością:

w dni robocze
– do około godziny 6:00 co 5 minut;
– od około godziny 6:00 do około godziny 9:00 co 4 minuty;
– od około godziny 9:00 do około godziny 14:00 co 6 minut;
– od około godziny 14:00 do około godziny 18:00 co 5 minut;
– od około godziny 18:00 do około godziny 20:00 co 6 minut;
– od około godziny 20:00 do około godziny 23:00 co 7,5 minuty.

w soboty i niedziele
– od około godziny 5:00 do około godziny 23:00 co 7,5 minuty.

Bilety jednorazowe i okresowe

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 3, 10. 2031 lub 33 będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 733. Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

Celem przypomnienia, pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować:
– wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
– wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie, która kursuje objazdem podczas remontu.

 

Foto: Google Maps/Street View