Przebudowa przystanków tramwajowych przy ul. Mickiewicza – na wysokości ul. 8 maja i Alei Wielkiej Wyspy rozpoczęła się pod koniec grudnia 2023 roku. Ze względu na konieczność wyłączenia przystanków z ruchu, wprowadzone zostały zmiany tras linii tramwajowych nr 9, 12 i 17, jednak już w najbliższą sobotę (17 lutego) tramwaje powrócą na swoje stałe trasy przejazdu.

Inwestycja objęła nie tylko przebudowę przystanków, ale także remont części torowiska, budowę przejazdu rowerowego i przejścia dla pieszych przez torowisko oraz przebudowę sieci znajdujących się w pobliżu. Głównym celem prac była poprawa infrastruktury dla pasażerów, pieszych oraz rowerzystów w obrębie skrzyżowania.

Wykonawcy przez ostatnie tygodnie prowadzili prace m.in. przy remoncie fragmentu szyn przy ul. Mickiewicza w pobliżu skrzyżowania z al. Paderewskiego, a także na pętli na Sępolnie. Kończą się prace przy budowie nowych przejść dla pieszych przez ul. Mickiewicza i na AWW. Będą one objęte sygnalizacją świetlną – informują Wrocławskie Inwestycje.

W związku z zakończeniem tego etapu inwestycji, w sobotę (17 lutego) tramwaje linii nr 9, 12 i 17 powrócą na swoje stały trasy przejazdu przez ulicę Mickiewicza do pętli Sępolno.

 

Foto: mat. Wrocławskie Inwestycje