We Wrocławiu przez cały rok dużo się dzieje, a różnego rodzaju wydarzenia i atrakcje przyciągają zainteresowanie mieszkańców. Aby ułatwić wszystkim planowanie wolnego czasu, przygotowaliśmy zestawienie siedmiu najciekawszych, darmowych wydarzeń, które mogą stać się inspiracją podczas tworzenia planów na weekend.

1.) Międzynarodowy Turniej w Piłce Nożnej Ulicznej Osób Bezdomnych

W najbliższy weekend (15-17 września) na wrocławskim placu Wolności odbędzie się XIII edycja Międzynarodowego Turnieju w Piłce Nożnej Ulicznej Osób Bezdomnych „Wrocław Cup 2023”. W tym roku w turnieju męskim spotka się szesnaście drużyn, natomiast w żeńskim – siedem.

Więcej o Wrocław Cup 2023 można przeczytać w artykule: https://miejscawewroclawiu.pl/we-wroclawiu-odbedzie-sie-miedzynarodowy-turniej-w-pilce-noznej-ulicznej-osob-bezdomnych/

Gdzie: plac Wolności
Kiedy:
– piątek (15 września), godz. 13:30-19:00
– sobota (16 września), godz. 9:00-18:00
– niedziela (17 września), godz. 9:00-18:00

2.) Festyn na Ślęzoujściu

Serdecznie zapraszamy na uroczyste otwarcie ul. Ślęzoujście po przebudowie wału i drogi w niedzielę 17 września. Razem z mieszkańcami chcemy świętować zakończenie trwającej ponad rok inwestycji. Jej celem jest domknięcie ochrony przeciwpowodziowej północno-zachodnich osiedli Wrocławia – piszą organizatorzy.

W planie spacery po zielonych okolicach ulicy, spotkania ze specjalistami ds. przyrody oraz prezentacja zabezpieczeń przeciwpowodziowych na Ługowinie. Będą też kreatywne warsztaty plastyczne dla najmłodszych, a dla zmęczonych – strefa chilloutu. O godzinie 18:00 rozpocznie się potańcówka.

Gdzie: ulica Potokowa
Kiedy: niedziela (17 września), godz. 14:00-20:00

3.) Festiwal Czekolady i Słodkości

Dla każdego znajdzie się coś dobrego ! Będziemy degustować przepyszne, oryginalne, ale i te tradycyjne czekolady, praliny i słodycze! Manufaktury czekolady z całej Polski, te które już znacie, ale pojawią się też całkiem nowe wisienki na czekoladowym torcie. Na miłośników słodkich chwil, czekać będą stoiska pełne niesamowitych smaków, kształtów i kolorów w czekoladowych odsłonach. Do festiwalowej codzienności należeć będą dziecięce warsztaty czekoladowe i cukiernicze oraz otwarte dla szerokiej publiczności pokazy cukierniczych mistrzów – piszą organizatorzy.

Gdzie: Browar Mieszczański, ul. Hubska 44/48
Kiedy:
– sobota (16 września), godz. 10:00-20:00
– niedziela (17 września), godz. 10:00-18:00

4.) Wieczór opowieści Wrocławskich

Ogólnomiejski projekt „Od słuchania do opowiadania” szykuje wielki finał. Na Karłowickim Brodziku 16-go września o godzinie 17-ej odbędzie się spektakl końcowy z udziałem profesjonalnych opowiadaczy z całej Polski. Będzie to również możliwość dla uczestników cyklu warsztatów storytellingu spróbować swoich sił w sztuce opowiadania, gdyż staną na jednej scenie z opowiadaczami, by dzielić się niezwykłymi historiami. Podczas wieczoru opowieści usłyszymy legendy i mity Wrocławskie z ust słynnych opowiadaczy z całej Polski, którzy specjalnie przyjadą do Wrocławia na to wydarzenie! – zachęcają organizatorzy.

Gdzie: Karłowicki Brodzik (ul. Berenta/ ul. Kasprowicza)
Kiedy: sobota (16 września), godz. 17:00

5.) Pchli Targ na Ptasiej

Lubisz szperać wśród stosów książek, oglądać talerze i wazoniki w stylu retro, szukać niebanalnych przedmiotów z duszą? A może masz do sprzedania coś, co mogłoby się stać skarbem dla innych? W każdą drugą sobotę miesiąca zaglądaj na Pchli targ na Ptasiej! – zachęcaja organizatorzy.

Gdzie: Targ na Ptasiej
Kiedy: sobota (16 września), godz. 8:00-13:00

6.) Letnia Wyprzedaż Garażowa w Magnolia Park

Blisko 40 uczestników i ponad 500 sprzedanych przedmiotów w sześć godzin. Tak prezentują się wyniki sierpniowej edycji Letniej Wyprzedaży Garażowej w Magnolia Park. Średnio każdy wystawca sprzedał około 14 przedmiotów. Teraz centrum handlowe zaprasza na trzecią odsłonę wydarzenia, które odbędzie się już 16 września. Na wyprzedaż zapisała się rekordowa liczba 70 wystawców.

Gdzie: Magnolia Park, ul. Legnicka 58 – strefa fontann od strony ulicy Legnickiej
Kiedy: sobota (16 września), godz. 10:00-16:00

7.) Weekendowe pokazy specjalne Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej

Wodne widowiska, którym towarzyszą multimedialne animacje, spektakularne oświetlenie oraz idealnie dobrana muzyka: klasyczna, współczesna, pop i ambient, będą odbywają się codziennie od godz. 10:00 do 22:00. Natomiast weekendowe pokazy specjalne zaplanowano na poszczególne daty.

15 września 2023 (piątek)
godz. 21:00 Dzień dobry Marilyn. Czas trwania pokazu: 12:46 min

16 września 2023 (sobota)
godz. 21:00
Cztery Żywioły. Czas trwania pokazu: 14:50 min

Gdzie: Pergola, kompleks Hali Stulecia, ul. Wystawowa 1
Kiedy: piątek-sobota (15-16 września)

 

Foto: mat. prasowe