W najbliższy weekend (15-17 września) na wrocławskim placu Wolności odbędzie się XIII edycja Międzynarodowego Turnieju w Piłce Nożnej Ulicznej Osób Bezdomnych „Wrocław Cup 2023”. W tym roku w turnieju męskim spotka się szesnaście drużyn, natomiast w żeńskim – siedem.

Piłka nożna uliczna rozgrywa się na boisku o wymiarach 16×22 metry. Na boisku rywalizują drużyny składające się z 4 zawodników (3 zawodników w polu plus bramkarz). Pojedynki będą sędziować arbitrzy międzynarodowi, zrzeszeni w federacji Homeless World CUP.

Wszyscy zawodnicy już wygrali grę w życie wolne od nałogów, sport pomaga im wytrwać w trzeźwości i zdobywać kolejne cele życiowe. Tym bardziej zapraszamy Was do wspólnego kibicowania! – zachęcają organizatorzy wydarzenia.

Turniej rozpocznie się w piątek (15 września) uroczystą paradą uczestników spod Pręgieża na plac Wolności. W pierwszym dniu mecze będą rozgrywane w godzinach 13:30-19:00. W sobotę i niedzielę (16-17 września) zawodnicy będą rywalizować od 9:00 do 18:00.

Podczas turnieju zmierzą się ze sobą m.in. reprezentacje narodowe z Litwy, Bułgarii, Meksyku, Kirgistanu, Czech, Austrii, Węgier, Francji, Norwegii, Ukrainy, a także drużyna Brata Alberta z Wrocławia. Wstęp jest bezpłatny.

Polskiej reprezentacji udało się do tej pory wywalczyć 5 medali Mistrzostw Świata, zdobywanych w Szwecji (2004 r.), Wielkiej Brytanii (2005 r.), w RPA (2006 r.), Danii (2007 r.) i Chile (2014 r.).

 

Foto: mat. Stowarzyszenie Reprezentacja Polski Bezdomnych