Nocne linie tramwajowe zniknęły z wrocławskich torowisk w 2003 roku. Stało się tak ze względu na skargi mieszkańców, którym przeszkadzał hałas generowany przez jeżdżące nocami składy. Tramwaje zastąpiono więc autobusami. Osoby, które chciałyby przypomnieć sobie, jak kiedyś wyglądały nocne podróże, mogą zapisać się na jubileuszową Nockę Tramwajową.

Wrocławska Nocka Tramwajowa to wydarzenie, podczas którego tramwaje wyjeżdżają na torowiska nocną porą. W tegorocznej edycji będzie można przejechać się wagonami z lat 1951-1991, począwszy od typu Konstal 4N i 102Na, kończąc na serii 105Na.

Wydarzenie rozpocznie się w sobotę (16 września) o godzinie 20:30 na terenie Zajezdni Popowice, gdzie będzie można obejrzeć mini wystawę taboru szynowego należącego do: Towarzystwa Miłośników Wrocławia, Klubu Sympatyków Transportu Miejskiego i MPK Wrocław.

O godzinie 21:55 pojazdy uczestniczące w Nocce wyjadą na trasy. Następnie przez blisko 6 godzin będą przemierzać wrocławskie ulice i pętle – oczywiście z przystankami umożliwiającymi wykonanie ciekawych zdjęć. Zakończenie zaplanowano w dwóch miejscach:

  • godz. 2:50 – Zajezdnia V Popowice,
  • godz. 3:15 – Zajezdnia II Ołbin.

Wstęp jest bezpłatny, ale maksymalna liczba uczestników to 150 osób. Obowiązują zapisy mailowe, a zgłoszenia można przesyłać na adres mailowy: stz @ op.pl . W tytule należy wpisać: NOCKA 20 – imię i nazwisko.

 

Foto: mat. Sekcja Transport Zbiorowy