We Wrocławiu przez cały rok dużo się dzieje, a różnego rodzaju wydarzenia i atrakcje przyciągają zainteresowanie mieszkańców. Aby ułatwić wszystkim planowanie wolnego czasu, przygotowaliśmy zestawienie siedmiu najciekawszych, darmowych wydarzeń, które mogą stać się inspiracją podczas tworzenia planów na weekend.

1.) Radosna Parada Niepodległości

Kolejny raz ulicami miasta przejdzie Radosna Parada Niepodległości. Udział w wydarzeniu zadeklarowali już artyści, twórcy, sportowcy, uczniowie i przedstawiciele środowisk zrzeszających osoby z niepełnosprawnością. Warto jednak pamiętać o tym, że głównym celem parady jest to, by wrocławianki i wrocławianie wspólnie, wielopokoleniowo, barwnie i rodzinnie świętowali ten ważny dzień.

Start: pl. Wolności, godz. 10:00

Więcej o wydarzeniu można przeczytać tutaj: https://miejscawewroclawiu.pl/przez-wroclaw-kolejny-raz-przejdzie-radosna-parada-niepodleglosci/

Gdzie: pl. Wolności
Kiedy: 11 listopada (sobota), godz. 10:00

2.) Weekend Niepodległości w Centrum Historii Zajezdnia

Centrum Historii Zajezdnia zaprasza na Weekend Niepodległości! Pierwszym i najważniejszym punktem programu będzie Radosna Parada Niepodległości, ale z myślą o mieszkańcach Wrocławia przygotowaliśmy też wiele atrakcji dla całej rodziny na sobotę i niedzielę! Zaproście więc bliskich oraz przyjaciół i spędźcie ten weekend z nami – zachęcają organizatorzy.

Szczegółowy program można znaleźć tutaj: https://www.facebook.com/events/1044967523175594/

Gdzie: Centrum Historii Zajezdnia, ul. Grabiszyńska 184
Kiedy: 11-12 listopada (sobota-niedziela)

3.) 4. Edycja Festiwalu Feminatywa

W listopadzie już po raz czwarty spotkamy się, żeby rozmawiać o prawach kobiet, ich sytuacji we współczesnym świecie, a także o problemach i wyzwaniach, z jakimi mierzą się na co dzień. Zaprosimy Was do wybranych bibliotek we Wrocławiu, a także do miejsc siostrzeńskich, w których odbędą się dyskusje z pisarkami, aktywistami, naukowczyniami, a także wydarzenia towarzyszące dla dorosłych, dzieci i młodzieży – piszą organizatorzy.

Szczegółowy harmonogram Festiwalu jest dostępny tutaj: https://www.facebook.com/events/1372545180015096/

Gdzie: wybrane filie Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu oraz miejsca siostrzeńskie
Kiedy: 10-17 listopada 2023 r.

4.) 11/11 Wolność, Kocham i Rozumiem – Rodzinne Święto Niepodległości w CK Agora

11/11 – Wolność, Kocham i Rozumiem to jedno z największych przedsięwzięć Centrum Kultury Agora, organizowane corocznie 11 listopada. Program na ten radosny dzień wypełniony jest po brzegi kreatywnymi warsztatami, melodyjnymi koncertami, konkursami z nagrodami czy wystawami i pokazami filmów.

Program:

  • godz. 14:00-14:45 | Koncert „Muzyczne drogi do wolności” | Sala widowiskowa
  • godz. 14:45-16:45 | Warsztaty i animacje | Sala teatralna, ceramiczna, baletowa, galeria i hol
  • godz. 14:45-16:45 | Projekcja filmu „Luxus. Prosta Historia” | Sala konferencyjna
  • godz. 17:00-18:15 | Koncert Nicponie | Sala widowiskowa
  • godz. 18:30-20:00 | Wernisaż wystawy „Moja Wolność – Moja Sprawa” | Galeria
  • godz. 14:00-20:00 | Wystawa Tak Powstała Niepodległa | Hol

Gdzie: Centrum Kultury Agora, ul. Morawska 8
Kiedy: 11 listopada (sobota), godz. 14:00-20:00

5.) „Spotkajmy się w mieście!” – spacery i wykłady o architekturze Wrocławia dla dorosłych

Ruszamy z nowym cyklem spotkań dedykowanych szczególnie Seniorkom i Seniorom. Mogą w nich jednak wziąć udział wszyscy dorośli, których interesuje historia i architektura Wrocławia! Przez kolejnych pięć miesięcy zapraszamy na wykłady i spacery, podczas których zabierzemy Was na Karłowice, plac Grunwaldzki, Ołbin i Polanowice, gdzie wspólnie z naszymi przewodniczkami i przewodnikami opowiemy o historii i architekturze tych miejsc – piszą organizatorzy.

10 listopada – zwiedzanie Fortu Piechoty na Polanowicach.

Gdzie: Fort Piechoty Polanowice
Kiedy: 10 listopada (piątek), godz. 12:00

6.) Zakończenie sezonu wyścigowego 2023 – WTWK Partynice

W sobotę (11 listopada) o godz. 10:15 rozpocznie się ostatni, dwunasty dzień sezonu wyścigów konnych na Partynicach. W programie znalazły się gonitwy płaskie, płotowe oraz te najbardziej widowiskowe, z przeszkodami. Na starcie zameldowała się czołówka jeźdźców na czele z tegorocznym zwycięzcą Wielkiej Pardubickiej – Janem Faltejskiem.

Gdzie: Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice, ul. Zwycięska 2
Kiedy: 11 listopada (sobota), godz. 10:15-14:30

7.) Polski Weekend na Bazarze Dawna Pralnia – degustacje lokalnych specjałów

W sobotę i w niedzielę (11-12 listopada) odwiedzając Bazar Dawna Pralnia, będzie można spróbować m.in. rzemieślniczych kiełbas i wędlin, naturalnych serów (owczych, kozich, krowich) z Dolnego Śląska, a także kiszonek, ajwarów czy dżemów.

Gdzie: Bazar Dawna Pralnia, ul. Krakowska 180
Kiedy: 11-12 listopada (sobota-niedziela), godz. 11:00-17:00

 

Foto: Miejsca we Wrocławiu