Zajezdnia Autobusowa przy ul. Obornickiej ma od niedawna nowych mieszkańców. Mowa o pszczołach, do których dyspozycji jest obecnie siedem uli stojących na dachu budynku administracyjnego. Pasiekę urządził jeden z kierowców MPK, będący jednocześnie zapalonym pszczelarzem.

Ekologia i komunikacja miejska to nierozerwalny związek. Naszą misją jest dbałość o środowisko i realizujemy ją na różne sposoby. Inwestujemy w ekologiczną flotę, w energooszczędne oświetlenie naszych obiektów, panele fotowoltaiczne, zieleń, a teraz nastał ten dzień, w którym na Zajezdnię Autobusową Obornicka zaprosiliśmy pszczoły – wyjaśnia MPK Wrocław.

Jak podkreśla wrocławski przewoźnik, pasieka na dachu budynku administracyjnego przy ul. Obornickiej przypomina, że o pszczoły należy się troszczyć. W zamian, już wiosną, owady odwdzięczą się pysznym, słodkim miodem

Nowe lokatorki zawdzięczamy naszemu kierowcy, zapalonemu pszczelarzowi Andrzejowi Januszkiewiczowi. Nie tylko urządził pasiekę, ale też będzie się nią zajmował, opiekował pszczołami oraz oczywiście zbierał miód – dodaje MPK.

Obecnie pszczoły są jeszcze aktywne, ze względu na ładną pogodę, jednak gdy temperatura spadnie, ukryją się w ulach, gdzie będą zimować.

 

Foto: Facebook/MPK Wrocław