Młode i starsze, te rasowe i mieszańce, koty, psy, króliki i wszystkie inne domowe zwierzęta mają swoje święto 4 kwietnia. Mowa o Dniu Zwierząt Bezdomnych, który jest ważną datą dla TOZ Schroniska we Wrocławiu.

We wrocławskim schronisku przebywa ponad 300 bezdomnych zwierząt. Wśród nich 140 kotów, 170 psów, ale również 13 świnek wietnamskich, króliki, szczury, a nawet węże. Wszystkie potrzebują odpowiedzialnych i kochających ludzi, którzy zapewnią im wspaniałą przyszłość.

– Zwierzęta, które trafiają do schroniska, mają różną przeszłość. Każda historia jest inna. Są u nas podopieczni, nad którymi opiekunowie nie sprawowali odpowiedniej opieki – są zaniedbane psychicznie i fizycznie. Często potrzebują długiego leczenia i szczególnej opieki. Na Ślazową trafiają również zwierzęta znalezione, które zagubiły się podczas spaceru i są szybko odbierane przez właścicieli. Czasem jednak mamy do czynienia ze śmiercią opiekuna bądź inną tragiczną historią i wtedy wiemy, że zwierzę będzie potrzebowało nowego domu – mówi Aleksandra Cukier, rzecznika TOZ Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu.

Jaki prezent można sprawić bezdomnym zwierzętom ze schroniska z okazji ich święta? Przede wszystkim adoptować czworonoga. Mądrze, odpowiedzialnie i na całe życie. Adopcja to wielkie wsparcie dla placówki i oczywiście dla tego jednego samotnego zwierzaka, któremu można ofiarować miłość i rodzinę.

Jeśli adopcja nie jest możliwa, wielkim wsparciem jest również pomoc finansowa oraz materialna.

Rzeczy, które można przekazać dla zwierząt:

  • używane, ale czyste koce i ręczniki,
  • dobrej jakości karmy suche i mokre,
  • owoce i warzywa dla stada świnek,
  • zabawki dla zwierząt,
  • środki czystości.

Nadal można jeszcze przekazać 1,5% podatku na ratowanie wrocławskich „bezdomniaków”, których co roku do schroniska przyjmowanych jest prawie 2 tysiące.

KRS: 0000154454
Cel szczegółowy: Schronisko Wrocław

Zwierzęta będą wdzięczne za wsparcie.

 

Foto: mat. prasowe TOZ Schroniska we Wrocławiu