Pchli targ, pokazy formowania szkła, a może targi dla miłośników zwierząt? Sprawdziliśmy, jakie darmowe atrakcje czekają na wrocławian w najbliższych dniach. Zdecydowanie warto zaplanować sobie weekend i wziąć udział w ciekawych wydarzeniach.

1. Międzynarodowe zawody skokowe CSI Wrocław 2021 na Partynicach

W dniach 7-10 października w hali Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych Partynice po raz kolejny odbędą się zawody międzynarodowe w randze 2*. W tym roku zawodnicy powalczą o punkty do światowego rankingu w dwóch ciekawych konkursach – sobotniej Dużej Rundzie na punkty i czas oraz niedzielnym Grand Prix z rozgrywką. Pula nagród finansowych w obu z nich sięgnie 100 000 złotych. W wydarzeniu weźmie udział 135 zawodników z 8 państw.

Więcej o wydarzeniu przeczytasz TUTAJ.

Gdzie: Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice, ul. Zwycięska 2
Kiedy:
– piątek 8 października, rozpoczęcie o godz. 8:00
– sobota 9 października, rozpoczęcie o godz. 8:00
– niedziela 10 października, rozpoczęcie o godz. 8:00

2. Festiwal Szkła Artystycznego i Upcyklingu

Pokazy formowania szkła i technik powstawania witraży, warsztaty szycia toreb ze starych, zbędnych tkanin i reklamowych wydruków, spotkania poświęcone odpowiedzialnej konsumpcji i ponownemu wykorzystaniu odpadów – to wszystko czeka na uczestników Festiwalu Szkła Artystycznego i Upcyklingu. Na uczestników festiwalu będą czekać także pokazy tworzenia szkła artystycznego, zachęcające do ponownego wykorzystania zużytych butelek a także seminaria na temat właściwej segregacji odpadów.

Więcej o wydarzeniu przeczytasz TUTAJ.

Gdzie: podwórko przy ul. Jedności Narodowej 42-44A
Kiedy: sobota 9 października, godz. 12:00-18:30

3. PIKNIK ZERO WASTE II – Psie Pole nie marnuje

Drugi piknik sąsiedzki o tematyce zero waste. W programie wydarzenia:

  • PCHLI TARG,
  • sąsiedzka wymianka ubrań (przewietrzmy szafy!),
  • poczęstunek: kawa, herbata i rozgrzewająca zupa dyniowa dla pierwszych 40 osób,
  • zabawy i animacje dla dzieci i dorosłych,
  • warsztat upcyklingowy – jesienne wazony ze starych słoików i butelek (prosimy o zabranie ze sobą szklanych butelek o ciekawym kształcie),
  • stoisko Ekosystemu, Ekolandii, „Zmień piec” i „Wrocław nie marnuje”,
  • stoisko inicjatywy oddolnej Foodsharing Wrocław, która zainicjowała wraz z organizacjami lokalnymi powstanie we Wrocławiu szeregu Jadłodzielni.

Gdzie: ul. Litewska 20, przy Domu Pomocy Społecznej „Pogodna Jesień”
Kiedy: piątek 8 października, godz. 16:00-19:00

4. Tarnogajski Pchli Targ

Tarnogajski Pchli Targ to impreza cykliczna, odbywająca się 4 razy w roku, tak by przed każdym sezonem mieć szansę opróżnić swoje szafy z nam już niepotrzebnych, a jeszcze użytecznych rzeczy. TPT to także szansa, by spotkać się, porozmawiać i poznać sąsiadów.

Gdzie: placyk przed Szkołą Podstawową nr 9 przy ul. Nyskiej 66
Kiedy: sobota 9 października, godz. 10:00-14:00

5. Targi PupiLove we Wrocławiu

„PupiLove Targi to lokalne wydarzenie skierowane do wszystkich właścicieli oraz miłośników psów i kotów. Podczas PupiLovych Targów macie możliwość spotkać się bezpośrednio z wieloma małymi producentami niezwykłych akcesoriów i produktów dla czworonogów, którzy przyjadą z różnych stron Polski. Są to wyroby niszowe, często ręcznie wytwarzane, najwyższej jakości, których nie znajdziecie w zwykłych sklepach. Dodatkowym atutem jest to, że każdą rzecz możecie obejrzeć, dotknąć, przymierzyć i kupić, a nasi wystawcy chętnie służą Wam radą i pomocą w doborze produktów najodpowiedniejszych dla Waszego Pupila. Znajdziecie tu m.in. przepiękne smycze, szelki i obroże, maty samochodowe, posłania, ubranka i kocyki, bandanki i zabawki, smakołyki, kosmetyki oraz inne akcesoria dla psów, kotów i ich właścicieli” – zachęcają organizatorzy.

Gdzie: Centrum Handlowe Borek, al. Hallera 52
Kiedy: niedziela 10 października, godz. 11:00-17:00

 

Foto: Przyjazny Tarnogaj