Facebookowa grupa „Uwaga, śmieciarka jedzie – Wrocław i okolice” cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród poszukiwaczy perełek, a także osób, które chcą dać drugie życie niepotrzebnym przedmiotom zalegającym w domu czy mieszkaniu. Każdego dnia członkowie grupy oddają mnóstwo rzeczy, takich jak: meble, sprzęty elektroniczne, kwiaty, odzież oraz wiele innych.

Społeczność „Śmieciarki” liczy już ponad 26,5 tys. osób, które w codziennym życiu wyznają zasadę „zero waste”.

Na ratunek porzuconym rzeczom! Na grupach „Uwaga, śmieciarka jedzie” możesz zamieścić zdjęcie wszystkiego co uznasz, że może się komuś przydać. Z własnego domu czy ze śmietnika – informują założyciele grupy.

Najważniejsza zasada obowiązująca członków społeczności to zakaz umieszczania ofert płatnych. Ogłoszenia typu „oddam za czekoladę” nie są akceptowane przez administratorów. Poza oddawaniem przedmiotów zbędnych w domu, członkowie grupy często publikują również informacje o interesujących przedmiotach wyrzuconych przez kogoś na śmietnik, podając lokalizację i opis perełek. Najczęściej są to wiekowe meble, które dzięki renowacji mogą odzyskać dawny blask.

Aby stać się nowym posiadaczem danego przedmiotu trzeba mieć dobry refleks, ponieważ chętnych jest bardzo dużo, a komentarze pod postami pojawiają się z prędkością światła. Często już po minucie od dodania danej rzeczy okazuje się, że została zarezerwowana i czeka na odbiór przez nowego właściciela.

Warto wspomnieć, że przed dodaniem jakiegokolwiek ogłoszenia należy zapoznać się z regulaminem obowiązującym członków grupy, ponieważ w przypadku nieprzestrzegania któregoś z punktów, można zostać usuniętym ze śmieciarkowej społeczności.

 

Foto: Facebook/Uwaga, śmieciarka jedzie - Wrocław i okolice