Już w najbliższy poniedziałek (3 kwietnia) wrocławscy seniorzy będą mogli wziąć udział w spotkaniu online z policjantami. Funkcjonariusze będą opowiadać o metodach zapobiegania negatywnym zjawiskom, takim jak oszustwa, kradzieże, rozboje, a także udzielą rad dotyczących własnego bezpieczeństwa. Internetowe spotkania będą organizowane w pierwszy poniedziałek każdego miesiąca.

Celem działań jest przede wszystkim kontakt Policji z seniorami i uwrażliwienie społeczeństwa na sytuacje, w których osoby stają się ofiarami przestępstwa oraz uświadomienie, co jest powodem takiego stanu rzeczy i wskazanie, jak można zatrzymać ten proces – wyjaśnia Zespół Komunikacji Społecznej z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Szkolenie będzie prowadzone na żywo, dzięki czemu uczestnicy będą mogli na bieżąco zadawać pytania, a policjanci postarają się rozwiać wszelkie wątpliwości.

Spotkanie „Senior Online” odbędzie się 3 kwietnia o godzinie 9:00. Aby w nim uczestniczyć, wystarczy kliknąć link: https://tiny.pl/ws6w1

 

Foto: Pixabay