Targowisko przy ul. Radosnej 38 działa już ponad 30 lat, a na jego terenie pracuje około 300 osób. Każdego dnia bazar odwiedzają mieszkańcy poszukujący świeżych warzyw, owoców, a także innych produktów. Aby ograniczyć marnowanie jedzenia w tym miejscu, zdecydowano o umieszczeniu na terenie targowiska lodówki społecznej, która pozwala na dzielenie się posiłkami z innymi.

Oficjalne otwarcie lodówki społecznej miało miejsce w piątek (31 marca) podczas pikniku ekologicznego.

Bazar Komandor nie marnuje! Trwa piknik ekologiczny z pokazem gotowania z resztek jedzenia i atrakcjami dla dzieci. Od dziś można tu korzystać z nowej jadłodzielni oraz regału zero waste! – informował podczas imprezy Zarząd Zieleni Miejskiej.

Od teraz wszystkie osoby odwiedzające targowisko mogą zostawić w lodówce nadwyżkę jedzenia zdatnego do spożycia, a także skorzystać z produktów, które zostawił ktoś inny. Przy jadłodzielni pojawiła się również półka na książki – można zostawić tam przeczytane już książki, by zyskały nowych czytelników lub wybrać ciekawą lekturę dla siebie.

Lodówki społeczne stawiane na terenie bazarów są elementem akcji „Wrocław Nie Marnuje”. Co więcej, jadłodzielnie mają przyczynić się do ożywienia i podniesienia atrakcyjności targowisk oraz zadbanie o potrzeby mieszkańców w zakresie dostarczania i niemarnowania żywności. Poza Bazarem Komandor, jedzeniem można dzielić się również na targowisku przy ul. Niedźwiedziej oraz na Ryneczku Jemiołowa.

 

Foto: Miejsca we Wrocławiu