W niedzielę (2 kwietnia), w rocznicę śmierci Jana Pawła II, we Wrocławiu odbędą się wydarzenia upamiętniające papieża. Najpierw wierni wezmą udział w Mszy św. w Kościele Garnizonowym, a następnie przejdą ulicami miasta na Ostrów Tumski. W związku z przemarszem w centrum mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.

Msza św. rozpocznie się o godz. 12:00 w Bazylice św. Elżbiety we Wrocławiu. Następnie, około godziny 13:00, wierni przejdą pod Katedrę pw. św. Jana Chrzciciela na Ostrowie Tumskim.

Będziemy manifestować nie tylko przywiązanie do tradycyjnych wartości, które promował ustnie i przykładem swojego życia św. Jan Paweł II, ale także Jego wartość dla naszego narodu. (…) Dzisiaj to nas bolą kłamstwa powtarzane po nierzetelnych pseudoreportażach, które w swoim założeniu są po to by uderzyć w jego autorytet. Jest to dla nas także uderzenie zarówno w podstawy wiary, jak i w nasz naród, w naszego zasłużonego dla Ojczyzny Brata – piszą organizatorzy wydarzenia.

Trasa przemarszu będzie następująca:

Kościół Garnizonowy – Rynek – ul. Wita Stwosza – ul. Świętej Katarzyny – ul. Piaskowa – most Piaskowy – most Tumski – ul. Katedralna – Katedra św. Jana Chrzciciela.

Utrudnienia w okolicy Rynku, placu Dominikańskiego, placu Nowy Targ oraz Ostrowa Tumskiego mogą potrwać około 2 godzin.

 

Foto: Facebook/Wrocław Dla Życia