Rozpoczął się kolejny etap prac przy przebudowie torowiska na ul. Milenijnej. Jak informuje spółka Wrocławskie Inwestycje, kolejnym etapem będzie budowa rozjazdu umożliwiającego przejazd tramwaju w kierunku ul. Lotniczej oraz wymiana rozjazdu w stronę ulicy Legnickiej.

Prace przy budowie rozjazdu miały się planowo rozpocząć w późniejszym czasie, jednak ze względu na zwiększenie zakresu robót przy skrzyżowaniu ulic Milenijnej i Popowickiej, postanowiono wykonać je w tym samym czasie, co pozwoli na niezamykanie ponownie za kilka miesięcy przejazdu tramwaju na Kozanów.

– Zdecydowanie zwiększył się zakres prac kanalizacyjnych, który musimy wykonać przy wylocie torowiska na Kozanów, jak i w obrębie skrzyżowania Milenijnej i Popowickiej. To bardzo skomplikowane zadanie. Potrzeba na nie czasu, a zajmują się tym wyspecjalizowane firmy, których jest niewiele w Europie. Trzymajcie kciuki. Za utrudnienia przepraszamy – wyjaśniają przedstawiciele spółki Wrocławskie Inwestycje.

Aktualnie na skrzyżowaniu Milenijnej i Popowickiej, a dokładnie na fragmencie jezdni wschodniej ul. Milenijnej, układane są pierwsze warstwy masy bitumicznej.

 

Przypominamy, że nowa trasa tramwajowa przez Popowice połączy torowisko przy mostach Mieszczańskich z tym na ul. Milenijnej. Pobiegnie przez ulice: Dmowskiego, Długą, Starogroblową i Popowicką. Nowe torowisko będzie mieć blisko 4 km. Inwestycja obejmuje również stworzenie pełnej infrastruktury, prawie 5,5 km przebudowanych dróg i 21 nowych przystanków. To jedna z największych inwestycji komunikacyjnych Wrocławia. Jest dofinansowana z Unii Europejskiej, a jej koszt to ponad 222 mln zł.

Rusza przebudowa skrzyżowania ulic Milenijnej i Popowickiej. Zaplanowano objazdy dla kierowców.

 

Foto: Facebook/Inwestycje we Wrocławiu