Jest plan na kolejną z niezabudowanych działek w centrum Wrocławia. Przy ul. Kazimierza Wielkiego 29b, tuż obok Ewangelickiego Kościoła Opatrzności Bożej powstanie, jak zapowiada deweloper, ekskluzywny budynek mieszkalny atrakcyjny zarówno dla rodzin poszukujących mieszkania, jak i przedsiębiorców rozglądających się za biurem, a także dla inwestorów.

– Nowy budynek będzie nowoczesną interpretacją kamienicy o klasycznych proporcjach. Jego elewacja została zaprojektowana z uwzględnieniem proporcji sąsiednich budynków, natomiast główna część elewacji kończy się na wysokości gzymsu wieńczącego sąsiednie kamienice. Projekt został stworzony zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego – informuje wrocławski deweloper, spółka Urban Corp.

Na parterze budynku będą mieściły się dwa lokale usługowe, w których swoją działalność mogą prowadzić np. małe restauracje czy piekarnia. Na pozostałych kondygnacjach zaplanowano mieszkania 1, 2 i 3 pokojowe. Każde z mieszkań będzie posiadało wyjście na loggię lub balkon, co dodatkowo powiększy powierzchnię mieszkalną.

 

Wizualizacje: Urban Corp / Foto: Google Maps