We Wrocławiu przez cały rok dużo się dzieje, a różnego rodzaju wydarzenia i atrakcje przyciągają zainteresowanie mieszkańców. Aby ułatwić wszystkim planowanie wolnego czasu, przygotowaliśmy zestawienie sześciu najciekawszych, darmowych wydarzeń, które mogą stać się inspiracją podczas tworzenia planów na weekend.

1.) Wrocławski Oktoberfest

Przez 3 dni będzie można skosztować wielu rodzajów piw rzemieślniczych i koncernowych. Na miejscu pojawią się również Food Trucki. A to wszystko w towarzystwie przyjemnej dla ucha muzyki. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych. Przyjdź i przekonaj się sam! – zachęcają organizatorzy.

Gdzie: Zajezdnia Dąbie – Czasoprzestrzeń, ul. Tramwajowa 1-3
Kiedy:
– piątek (29.09), godz. 16:00-22:00
– sobota (30.09), godz. 12:00-22:00
– niedziela (1.10), godz. 12:00-18:00

2.) Festiwal Roślin w Czasoprzestrzeni

Poprzedni sezon, to przede wszystkim rekordowo bogaty asortyment, a w szczególności bardzo dużo nowych gatunków i okazyjnie tanie rośliny kolekcjonerskie. Dlatego… nie spoczęliśmy na laurach i zarezerwowaliśmy u ogrodników znów sporo pięknych nowości. Zarówno tych popularnych, przystępnych dla każdego, jak również kolekcjonerskich, w cenach niższych niż te, które znajdziecie w sklepach internetowych. Każdą roślinę zamawiamy w dużej ilości, abyście mogli wybierać z całej półki, albo wózka podobnych roślin i zdecydować się na tę, która waszym zdaniem jest najpiękniejsza. Co sezon zmieniamy wzory doniczek, więc tu też spodziewajcie się wyselekcjonowanych nowości. Tradycyjnie w ofercie znajdziecie naszą bestsellerową książkę, nawozy, podłoża, akcesoria dla pasjonatów i kto wie co jeszcze – piszą organizatorzy.

Gdzie: Zajezdnia Dąbie – Czasoprzestrzeń, ul. Tramwajowa 1-3
Kiedy:
– sobota (30.09), godz. 8:00-20:00
– niedziela (1.10), godz. 10:00-18:00

3.) „Weekend seniora z kulturą” w Muzeum Miejskim Wrocławia

Drogie seniorki, drodzy seniorzy, wielkimi krokami zbliża się weekend seniora z kulturą i wiemy, że jest to dla Was intensywny czas pełen ciekawych spotkań, w których chętnie bierzecie udział. Specjalnie na tę okazję dorzucamy od siebie kilka wydarzeń, stworzonych przez naszych pracowników i pracowniczki, którzy chętnie pokażą Wam nasze muzealne przestrzenie, oprowadzą po wystawach, podzielą się swoją wiedzą i różnymi ciekawostkami na temat eksponatów, miejsc i ludzi z nimi związanych – piszą organizatorzy.

PROGRAM:

Piątek (29.09)

 • 11:00 Oprowadzanie po Starym Cmentarzu Żydowskim – Muzeum Sztuki Cmentarnej, ul. Ślężna 37/39, Wrocław
  Oprowadza: Renata Wilkoszewska-Krakowska
 • 15:30 Apartamenty królewskie na wystawie „1000 lat Wrocławia” – Muzeum Historyczne, Pałac Królewski, ul. Kazimierza Wielkiego 35
  Oprowadza: Mateusz Magda

Sobota (30.09)

 • 12:00 Oprowadzanie w Muzeum Militariów – Muzeum Militariów, Arsenał Miejski, ul. Cieszyńskiego 9
  Oprowadza: Mariusz Cieśla
 • 14:00 Kimono, czyli coś do noszenia – Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego, pl. Wolności 7a
  Oprowadza: Małgorzata Bruder

Niedziela (1.10)

 • 13:00 Oprowadzanie po wnętrzach Starego Ratusza – Muzeum Sztuki Mieszczańskiej, Stary Ratusz, Rynek
  Oprowadza: Iza Janicka

Gdzie: różne lokalizacje
Kiedy: 29.09-1.10

4.) Błotko – wystawa dzieci o błocie, przyrodzie i wyobraźni

Wystawa Błotko jest opowieścią dzieci o glinie i przyrodzie, której ta materia jest częścią. Resztę może oddać tylko wyobraźnia czerpiąca z doświadczeń przyrody. A to jest już w rękach, głowach i interpretacjach odbiorców. Nie chcemy tłumaczyć świata, raczej go doświadczać i szukać własnych wyobrażeń – piszą organizatorzy.

Gdzie: SIC! BWA Wrocław, pl. Kościuszki 9
Kiedy: 22.09-29.10

5.) Weekendowe pokazy specjalne Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej

Wodne widowiska, którym towarzyszą multimedialne animacje, spektakularne oświetlenie oraz idealnie dobrana muzyka: klasyczna, współczesna, pop i ambient, będą odbywają się codziennie od godz. 10:00 do 22:00. Natomiast weekendowe pokazy specjalne zaplanowano na poszczególne daty.

29 września 2023 (piątek)
godz. 21:00
Dzień dobry Marilyn. Czas trwania pokazu: 12:46 min

30 września 2023 (sobota)
godz. 21:00
Piękna i Bestia. Czas trwania pokazu: 22:00 min

Gdzie: Pergola, kompleks Hali Stulecia, ul. Wystawowa 1
Kiedy: piątek-sobota (29-30 września)

6.) Sąsiedzki Pchli Targ w Klubie Anima

Podczas targu będzie można kupić/wymienić się, różnej maści przedmiotami zalegającymi w szafach, kredensach, garażu czy na strychu i w piwnicy. Nowe życie dla używanych rzeczy? Klub Anima pomoże o to zadbać! Sąsiedzki Pchli Targ pod chmurką, będzie okazją dla wszystkich chętnych do sprzedania ubrań, zabawek, książek, antyków, bibelotów i wszystkich szpargałów oraz rękodzieła. Będzie można też wystawić produkty spożywcze i smakołyki – piszą organizatorzy.

Gdzie: Wrocławski Klub Anima, ul. Pilczycka 47
Kiedy: niedziela (1.10), godz. 11:00

 

Foto: Miejsca we Wrocławiu