We wrześniu 2021 roku oddano do użytku odcinek Promenady Krzyckiej od ul. Borowskiej do ul. Bardzkiej. Aktualnie trwają prace przygotowawcze do budowy kolejnych fragmentów trasy rowerowo-pieszej, a mianowicie odcinek od ul. Bardzkiej do ul. Śliwkowej oraz odcinek od ul. Ziębickiej do ul. Gazowej.

Na odcinku między ul. Bardzką, a ul. Śliwkową zaplanowano 290 metrów ciągu pieszego o nawierzchni parkowej oraz dwukierunkową drogę rowerową o nawierzchni bitumicznej i o szerokości 2,5 metra. Pomiędzy ul. Ziębicką, a ul. Gazową powstanie natomiast  kolejne 100 metrów dwukierunkowej drogi rowerowej oraz 330 metrów ciągu pieszo-rowerowego.

– Prace ruszą niebawem, trwa tyczenie przebiegu trasy, działania podejmują specjaliści od fauny i flory – jako pierwszy swoją wizytę złożył właśnie herpetolog – poinformował prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

 

Co więcej, na obu nowych fragmentach Promenady Krzyckiej powstanie odwodnienie, oświetlenie, trawniki, nowe nasadzenia drzew i krzewów. Od strony ul. Ziębickiej pojawi się również „strefa wejściowa” ze stojakami na rowery, ławkami i koszem.

Koszt inwestycji to 1,754 milionów złotych. Prace mają się zakończyć w lipcu 2022 roku.

Odcinek pomiędzy ul. Śliwkową a ul. Ziębicką pozostanie póki co niezagospodarowany, ponieważ jak informuje prezydent miasta, trwają procedury związane z pozyskaniem tego terenu pod budowę ciągu pieszo-rowerowego.

Promenada Krzycka powstaje na trasie historycznego szlaku spacerowego tzw. Hugo Richter Weg, znajdującego się wzdłuż torów kolejowych Towarowej Obwodnicy Wrocławia. W nowej odsłonie jest łącznikiem między istniejącymi parkami: Grabiszyńskim i Południowym oraz nowo powstałymi parkami na wschodzie, aż do osiedla Tarnogaj.

Nowy odcinek Promenady Krzyckiej dostępny dla mieszkańców.

 

Foto: Facebook/Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk