Prace realizowane w ramach I etapu inwestycji w pobliżu skrzyżowania ulic Wałbrzyskiej i Zabrodzkiej dobiegają końca. Powstający tam skatepark o powierzchni 220 metrów kwadratowych pozwoli dzieciom i młodzieży rozwijać swoje sportowe pasje. Obiekt zostanie udostępniony mieszkańcom na przełomie kwietnia i maja.

Roboty ruszyły pod koniec lata ubiegłego roku.

– Inwestycję wartą blisko 1,5 mln złotych podzieliliśmy na pięć etapów. W pierwszym etapie wybudujemy tam 220 mkw skateparku, który wyposażymy w różnego rodzaju przeszkody m.in. quarter pipe z bank ramp, piramidę czy grindbox z wallkiem oraz mini funbox. Wybudujemy też dojście do skateparku od ulicy Wałbrzyskiej oraz zamontujemy ławki, kosze i stojaki na rowery. Dodatkowo zadbamy o istniejące drzewa i zieleń oraz wykonamy dodatkowe nasadzenia – wyliczał wtedy prezydent Wrocławia.

Od tego czasu w miejscu realizowanego zadania pojawiły się przeszkody takie jak np.: bank ramp i grindbox. Gotowe są również ścieżki z kostki. Cały czas trwają natomiast prace związane zagospodarowaniem terenu.

Skatepark powstaje w ramach Funduszu Osiedlowego. Koszt budowy to ponad 780 tysięcy złotych.

W najbliższych tygodniach zostanie ogłoszony przetarg dotyczący kolejnego zadania, które zostanie zrealizowane na tej działce.

Obok skateparku powstanie Park na Klecinie, w którym w ramach kompensacji będzie nasadzonych 78 drzew, ponad 1 tys. krzewów i bylin, a sam park zostanie wyposażony w plac zabaw. Pojawią się też ścieżki, ławki i pojemniki na odpady oraz stojaki na rowery – wylicza Zarząd Inwestycji Miejskich.

Wybrany wykonawca od momentu podpisania umowy będzie miał 4 miesiące na realizację prac.

nowy park klecina

 

Foto: mat. ZIM Wrocław