W najbliższy weekend rozpocznie się przebudowa skrzyżowania ul. Mydlanej i Swojczyckiej – jest to inwestycja realizowana w ramach budowy nowych mostów Chrobrego. W związku z zaplanowanymi pracami zmieni się organizacja ruchu dla kierowców oraz trasa linii autobusowych nr 118 i 315.

Objazd dla kierowców

Od soboty (24 czerwca) ulica Mydlana będzie jednokierunkowa, zamknięty zostanie fragment ulicy Marco Polo. Utrudnienia na ulicy Mydlanej przy skrzyżowaniu ze Swojczycką mogą potrwać ponad miesiąc. Kierowcy z kierunku Kowale jadący w stronę Sępolna będą musieli dojechać do ronda przy ul. Miłoszyckiej i pojechać w ul. Swojczycką – wyjaśnia spółka Wrocławskie Inwestycje.

Znacznie dłużej, bo około pół roku, potrwają prace na ul. Marco Polo, a fragment jezdni będzie wyłączony z ruchu. Wykonawca wybuduje m.in. blisko 350 metrów nowej jezdni od ul. Kolumba w kierunku Swojczyckiej o szerokości od 5 do 6 metrów.

Zawężenie wynika z faktu pozostawienia przy drodze wartościowego drzewa – dębu szypułkowego o obwodzie 141 cm, średnicy korony 11 metrów i wysokości 7 m. Wykonawca będzie musiał także dostosować jezdnię do historycznego kanału załadunkowego znajdującego się na nabrzeżu. Pozostanie ta m.in. zabytkowa bariera – informują Wrocławskie Inwestycje.

Co więcej, przy ul. Marco Polo powstanie nowy chodnik i oświetlenie. Inwestycja jest dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a jej koszt to ponad 3,2 mln złotych.

Zmiany w rozkładach MPK

Jak zapowiada miejski przewoźnik, zmienią się trasy linii autobusowych nr 118 i 315.

Obsługa przystanków „Volvo” przez kursy linii autobusowej 118 będzie realizowana wyłącznie od strony ulicy Kowalskiej i Miłoszyckiej.

Autobusy linii 315 zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach od ulicy Swojczyckiej przez ulicę Miłoszycką i Mydlaną do pętli przy zakładach „Volvo”.

 

Mapa: mat. Wrocławskie Inwestycje