MPWiK informuje o pracach, które rozpoczną się w nocy z piątku na sobotę (23/24 czerwca). Usuwana będzie awaria kanalizacyjna w ul. Mickiewicza, w związku z czym zmienią się trasy kursowania tramwajów linii numer 9, 17 i 33. Utrudnienia potrwają do poniedziałku (3 lipca).

Prace będą prowadzone metodą bezrozkopową i obejmą teren w obrębie torowiska i przystanków tramwajowych „8 Maja”.

Tramwaje linii 9 zostaną skrócone do przystanku tymczasowego „8 Maja”, który zostanie zlokalizowany przy alei Paderewskiego, przy skrzyżowaniu z ulicą Mickiewicza.

Tramwaje linii 17 pojadą objazdem w obu kierunkach od ulicy Sienkiewicza przez ulicę Piastowską, plac Grunwaldzki, ulicę Curie-Skłodowskiej, most Zwierzyniecki i ulicę Mickiewicza do przystanku tymczasowego „8 Maja”, który zostanie zlokalizowany przy alei Paderewskiego, przy skrzyżowaniu z ulicą Mickiewicza.

Tramwaje linii 33 kursujące do pętli Sępolno zostaną skrócone do pętli przy Stadionie Olimpijskim.

Bilety jednorazowe i okresowe

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 9, 17 lub 33 będą mogli kontynuować podróż autobusami linii 115, 145 i 315 na odcinku pl. Grunwaldzki – Sępolno – pl. Grunwaldzki.

Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

Celem przypomnienia, pasażerowie posiadający bilet okresowy na daną linię okresową mogą podróżować:
– wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
– wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

Tramwaje wrócą na trasę do pętli Sępolno w poniedziałek (3 lipca).

Mapa: mat. MPWiK