Na terenie rewaloryzowanego obecnie Bastionu Sakwowego dokonano już kilka cennych odkryć. Odnaleziono między innymi stare fundamenty obiektu, pozostałości niecki fontanny z XIX wieku czy historyczne kafle. Czy podczas kolejnego etapu prac również uda się trafić na interesujące znalezisko? O tym z całą pewnością poinformuje czuwający nad remontem archeolog.

Na Bastionie Sakwowym odkopujemy zasypane pomieszczenie znajdujące się pod serlianą północną. Tym samym doprowadzimy to miejsce do stanu historycznego. Czy znajdziemy kolejne skarby? Tego nie wiemy. Ale archeolog czuwa. Podobne prace przeprowadzimy pod serlianą południową – wyjaśniają Wrocławskie Inwestycje.

Jednocześnie prowadzone są prace na kolumnadzie, gdzie za pomocą stalowych gorsetów wzmacniana jest ceglana konstrukcja, podtrzymująca taras znajdujący się na górze bastionu.

Rewaloryzacja Bastionu Sakwowego ma zakończyć się w ostatnich miesiącach 2023 roku. Jest dofinansowana z Polskiego Ładu, a jej koszt to blisko 27 milionów złotych. Prace nadzoruje Zarząd Inwestycji Miejskich.

 

Foto: Facebook/Inwestycje we Wrocławiu