Przy ul. Kiełczowskiej 43 we Wrocławiu powstało miejsce o nazwie „Dzielciuch”. Jest to wspólna baza ubrań dla dzieci, z której każdy rodzic może coś bezpłatnie zabrać, a także oddać dziecięce ubrania, z których pociechy już wyrosły.

„Dzielciuch” powstał po to, by mądrze zarządzać ubraniami i dać im drugie życie, nie wyrzucając ich do kosza. Poza punktem stacjonarnym przy ul. Kiełczowskiej, stworzona została także grupa na Facebooku „DZIELCIUCH – współdzielenie ubrań dziecięcych”, gdzie można wymieniać się nieużywanymi już ubraniami.

Robimy w cyfrową bazę ubrań dziecięcych. Aby rodzice i dzieci mogli z niej korzystać i aby ubrania lepiej krążyły między dziećmi. Ubrania dla dzieci są tylko na chwilę, bo zaraz dzieci z nich wyrastają i zauważamy, że dużo z nich się po prostu marnuje. Z bazą będzie taniej i ekologiczniej. Dodaj nieużywane ubrania po swoim dziecku lub skorzystaj z tych, które zostały dodane przez innych rodziców – zachęcają założyciele grupy.

„Dzielciuch” przy ul. Kiełczowskiej 43 jest dostępny dla zainteresowanych w poniedziałki i środy, w godzinach 18:00-20:00.

 

Foto: Facebook/DZIELCIUCH - współdzielenie ubrań dziecięcych/martyna_piwko