W poniedziałek (26 czerwca) funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 24-latka podejrzanego o gwałt. Pod koniec ubiegłego roku mężczyzna świadczył usługi przewozu osób na tzw. aplikację, a podczas jednego z kursów zaatakował, a następnie zgwałcił podróżującą z nim pasażerkę.

W listopadzie ubiegłego roku na poboczu jednej z dróg powiatu wrocławskiego kierowca pojazdu świadczącego usługi przewozowe dokonał zgwałcenia podróżującej nim 30-letniej pasażerki. I choć śledztwa w takich sprawach zawsze są trudne oraz wymagają specjalistycznych ekspertyz, zebrania jak najszerszego materiału dowodowego, to w tej sprawie przełom nastąpił w tym tygodniu – wyjaśnia st. asp. Aleksandra Freus z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Po kilku tygodniach poszukiwań 24-latek został zatrzymany na terenie Płocka. Aktualnie przebywa w areszcie śledczym.

Z wnioskiem o jego aresztowanie wystąpiła Prokuratura Wrocław-Śródmieście przedstawiając zarzuty m.in. właśnie dotyczące zgwałcenia kobiety. Z uwagi na to, że czyn ten zagrożony jest wysoką karą pozbawienia wolności (do lat 12) sąd przychylił się do wniosku i zdecydował o jego wstępnie 3-miesięcznym aresztowaniu – dodaje st. asp. Aleksandra Freus.

O podobnym zdarzeniu informowaliśmy w styczniu bieżącego roku – wtedy wrocławscy funkcjonariusze zatrzymali obywatela Gruzji, który podczas jednego z kursów usiłował doprowadzić pasażerkę do obcowania płciowego wbrew jej woli. Mężczyzna został aresztowany.

 

Foto: mat. KMP Wrocław