Blisko natury i centrum miasta, dobre połączenia komunikacyjne, a także przestronne i wygodne wnętrze to walory pożądane przez wszystkich właścicieli mieszkań. Czy wśród nowych wrocławskich inwestycji możemy znaleźć taką, która nam wszystkie te cechy zapewni? Jak się okazuje, jest na to duża szansa dzięki inwestycji River Point.

Czy miejsce, w którym żyjemy, może definiować nasz styl bycia i wpływać na komfort życia? Oczywiście, że tak. Dlatego stając przed wyborem mieszkania, warto skrupulatnie przeanalizować dostępną ofertę nieruchomości, aby wybrać tę, która pozwoli nam zmaksymalizować nasze poczucie satysfakcji z zakupionej nieruchomości. Na rynku mieszkań coraz więcej jest propozycji, które starają się odpowiedzieć na aktualne potrzeby potencjalnych klientów. Jedną z tych ciekawszych, na własne wrocławskie cztery kąty jest znajdująca się na Kępie Mieszczańskiej inwestycja River Point.

W myśli idei miast 15-minutowych.

Najnowsza propozycja od Archicom, to przykład inwestycji realizowanej w myśl idei miast 15-minutowych. Zakłada ona, że wszystko to, co jest nam potrzebne do życia, powinno znajdować się w odległości 15 min od naszego mieszkania, bez konieczności wykorzystania środków transportu. Dzięki przemyślanej lokalizacji oraz skrupulatnemu procesowi projektowania samego osiedla deweloperowi udało się osiągnąć ten cel. Inwestycja została zlokalizowana na terenie Kępy Mieszczańskiej, która charakteryzuje się licznymi terenami zielonymi. Wśród nich wyróżnić można nowo powstający Park Mieszczański ze względu na swój charakter przez wielu nazywany „wrocławskim Central Parkiem”. Nie można zapomnieć o budowanej promenadzie przy ulicy księcia Witolda, która dzięki bogatej małej architekturze, jak chociażby wygodne ławki, eleganckie lampy dobrze doświetlające ścieżkę, z pewnością stanie się ulubionym miejscem wieczornych spacerów wielu wrocławian.

 

To wszystko sprawia, że mimo iż znajdujemy się zaledwie kilkanaście minut jazdy komunikacją miejską od centrum, to nie jesteśmy przytłoczeni miejskim zgiełkiem. Osiedle zostało zaprojektowane tak, aby zminimalizować konieczność poruszania się samochodem. Na terenie inwestycji powstały liczne lokale z przeznaczeniem gastronomicznym i handlowym, dzięki czemu wszystko, czego potrzebują na co dzień mieszkańcy, będą mieli w zasięgu ręki. Sercem i centralnym punktem spotkań całego osiedla będzie zrewitalizowany zabytkowy budynek Starej Stajni, która dzięki punktom gastronomicznym zyska nowe życie.

W Archicom zdajemy sobie sprawę, że tworząc nasze inwestycje, projektujemy, nie tylko kolejną nieruchomość, lecz bardzo często spełniamy czyjeś marzenia, a także realnie wpływamy na kształt i przyszły charakter danej okolicy. Z tego powodu zawsze staramy się, by były one dopracowane pod każdym aspektem i odpowiadały najnowszym rynkowym trendom – mówi Dawid Wrona, Członek Zarządu w Archicom.

Stworzone z myślą o potrzebach mieszkańców

River point to nie tylko doskonała lokalizacja, ale przede wszystkim inwestycja z wygodnymi, wykończonymi z największą pieczołowitością mieszkaniami i dostosowanymi metrażami zarówno dla singli, jak i rodzin z dziećmi. Wysokie mieszkania o powierzchni od 25m2 do 75 m2 pozwalają łatwo zaaranżować posiadaną przestrzeń do swoich potrzeb. Niewątpliwym atutem jest fakt, że każde mieszkanie posiada przestronny taras lub balkon. Cała nieruchomość jest zaprojektowana w sposób, by łączyć nowoczesność i historyczny charakter miejsca. Nie można zapomnieć również o wysokim standardzie wykończenia części wspólnych. Przykładem są m.in. eleganckie klatki schodowe, które za pomocą nowoczesnej betonowej struktury, licznej roślinności, a także szklanych balustrad i dużych panoramicznych drzwi wejściowych jest idealnym przykładem nowoczesnego wnętrza. Sama okolica bogata jest w liczne ławki, znajdujące się przy szerokich otoczonych roślinnością alejkach, które w nocy oświetlają ledowe lampy.

Warto pamiętać, że wrocławski River Point posiada wiele rozwiązań ułatwiających prozaiczną codzienność. Wśród nich są, chociażby rowerownie, liczne miejsca postojowe, czy stacje ładowania aut elektrycznych. Wszystko to sprawia, że najnowsza inwestycje River Point można z pewnością określić nowoczesnym osiedlem na miarę XXI wieku.

O ARCHICOM

Od 36 lat Archicom realizuje marzenia o idealnym mieszkaniu. Archicom ma korzenie w studiu projektowym, gdzie od początku żywa była idea dbałości o ludzki wymiar architektury, jej współistnienie z naturą i kontekstem miejsca. Ponad 27 700 mieszkańców doceniło nasze projekty. Rozumiemy swoją rolę jako urbanisty, inżyniera i wizjonera. Myślimy szeroko, biorąc pełną odpowiedzialność za tworzenie fragmentów miast dla kolejnych pokoleń. We Wrocławiu zrealizowaliśmy ponad 216 obiektów, w tym osiedla wieloetapowe m.in. Olimpia Port, rewitalizowane Browary Wrocławskie. To przyjazne miejsca, gdzie można zdrowo żyć, mieszkać, odpoczywać, korzystać z rozrywek. Patrzymy na miasto jak na żywą tkankę, która powinna dopasowywać się do współczesnych odbiorców. Cel jest niezmienny – dostarczać mieszkańcom nowy standard mieszkania.

Wizualizacje: mat. inwestora

Artykuł powstał w ramach płatnej współpracy.