W okresie od czerwca 2022 roku do maja 2023 roku na terenie wrocławskich osiedli zamontowano 1769 stojaków rowerowych. Pojawiły się one w ponad 300 wskazanych przez mieszkańców lokalizacjach. Miejsca te były zgłaszane przez wrocławian za pośrednictwem internetowego formularza. Jak zapowiada ZDiUM, to nie koniec tego typu działań, ponieważ w planie jest kolejne 549 stojaków.

Podpisaliśmy umowę na projekt, dostawę i montaż 549 stojaków rowerowych. W tegorocznej akcji pojawią się w 140 wskazanych przez Was miejscach. To kolejny pakiet wniosków, które pomyślnie przeszły weryfikację w kilku urzędach – informuje Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta.

Poza dostawą i ustawieniem stojaków wykonawca zrealizuje także dodatkowe zadania, takie jak montaż słupków blokujących oraz wysp separujących, przestawienie istniejących stojaków, wykonanie zabruków czy obniżenie krawężników.

Czas na przygotowanie dokumentacji wraz z pozyskaniem wymaganych prawem opinii, uzgodnień oraz decyzji administracyjnych to 6 miesięcy. Kolejne 2 miesiące to okres, w którym firma Elektrotim będzie zobowiązana do budowy stojaków. Będą więc one dostępne dla rowerzystów wiosną przyszłego roku.

 

Foto: mat. ZDiUM Wrocław