Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne poinformowało, że udało się rozstrzygnąć przetarg na kolejną istotną inwestycję torową. Jest to jedno z wielu zadań zaplanowanych w ramach wrocławskiej #TORYwolucji.

Inwestycja związana jest z remontem przejazdu tramwajowego w południowej części miasta – na skrzyżowaniu ulic Powstańców Śląskich i Kutnowskiej. Stare, zużyte i zapadnięte szyny zostaną wymienione na równe i gładkie.

Remont przyniesie korzyści zarówno pasażerom tramwajów, jak i innym uczestnikom ruchu. Nowa nawierzchnia zostanie położona nie tylko w miejscu, gdzie tory przecinają jezdnię, ale także na przejściach dla pieszych i przejazdach rowerowych.

Podczas realizacji zadania utrudnienia w ruchu będą minimalizowane – przejazd tramwajów będzie odbywał się wahadłowo po jednym torze, a jeżeli trasę będzie trzeba zamknąć całkowicie, to tylko w wybrane weekendy.

Przetarg na remont wygrał Zakład Sieci i Zasilania, który zaoferował wykonanie prac za 1 mln 859 tys. zł. Rozpoczęcie prac planowane jest na początek lutego, natomiast ich zakończenie na koniec marca.

 

Tekst: CWC
Foto: MPK