Na jednej z wrocławskich grup facebookowych pojawiło się ostrzeżenie dla właścicieli psów, którzy spacerują z nimi w okolicach Nadodrza i Ołbina. Wychodząc z pupilem warto zachować tam szczególną ostrożność.

Jedna z mieszkanek Wrocławia zamieściła na portalu społecznościowym następujący wpis:

„Uwaga! Trutka na szczury w kawałkach mięsa, które ktoś rozsypuje na Śródmieściu. Już mój drugi pies przypłacił życiem swoje łakomstwo”.

Jak się okazało, nie był to jedyny przypadek w tamtej okolicy, o czym poinformowali w komentarzach inni mieszkańcy. Ich psy także zjadły trutkę i konieczne było ich natychmiastowe leczenie.

Wrocławianie spacerujący z psami informują, że najbardziej należy uważać w okolicach Parku Staszica, Skweru Pawła Adamowicza, Skweru Sybiraków, a także przy szpitalu na ul. Ołbińskiej.

Autorka ostrzeżenia zaznaczyła również, że zgodnie z zapewnieniami weterynarza nie jest możliwe aby pies zjadł leżącą na ulicy samą trutkę, musiałaby być ona „smacznie zapakowana” np. w kawałki mięsa.

Warto więc uważać wybierając się na przechadzkę z pupilem, szczególnie po zmroku, kiedy nie widać co pies zjada z trawnika czy chodnika, szczególnie że na terenie miasta trwa aktualnie deratyzacja.

Rozpoczyna się deratyzacja we Wrocławiu.

Foto: Pixabay