Z mapy Wrocławia po 19 latach, znika kultowe miejsce. Informacja o zakończeniu działalności klubu Alibi, została opublikowana na Facebooku.

„To już jest koniec! Kochani z głębokim bólem i żalem informujemy, że Alibi club z końcem grudnia zamyka swoją działalność”.

Impreza sylwestrowa była ostatnim wydarzeniem organizowanym w klubie. Działał on nieprzerwanie przez 19 lat obok akademików Ołówek i Kredka. Był to najstarszy studencki klub we Wrocławiu. Pierwszym wydarzeniem organizowanym w klubie był sylwester 1997. Potem na scenie Alibi mogliśmy zobaczyć koncerty uznanych muzyków scen metalowych i punkrockowych. Grała w nim między innymi Sepultura czy New Model Army. W studenckim klubie regularnie koncertowały Kult, KNŻ, T.Love, Strachy na Lachy, Acid Drinkers. Fani hip-hopu oraz disco również mogły znaleźć coś dla siebie.

Alibi było także popularnym miejscem imprez studenckich, otrzęsin, zabaw juwenaliowych.

W 2013 r. budynek, w którym znajdował się klub, został sprzedany prywatnemu inwestorowi, przez Politechnikę Wrocławską. Cena wynosiła prawie 10 milionów złotych. Na górnej kondygnacji budynku ciągle działa market, oraz restauracja.

Jak wspominają właściciele już trzy lata temu, zastanawiano się o dalszej przyszłości Alibi. Fakt że klub wymagał gruntowego remontu był kolejnym argumentem aby zakończyć działalność.
Na razie nie wiadomo co powstanie w miejscu kultowego klubu.

 

Tekst: Dagmara Noszczyk
Foto: Fotopolska