Już w sobotę (28 maja) w godz. 10:00-14:00, w ramach świętowania jubileuszu, salon Volkswagen Centrum Wrocław rozda wrocławianom 12 500 m2 łąki antysmogowej. Ilość nasion nie jest przypadkowa, bowiem ma związek z 12 500 samochodami marki Volkswagen, jakie w ciągu 10 lat istnienia salonu trafiły w ręce klientów.

Zanieczyszczenie powietrza jest w dzisiejszych czasach ogromnym wyzwaniem dla ochrony środowiska. Problem smogu dotyka niemal każdego z nas, a szczególnie ludzi zamieszkujących największe polskie miasta. Smog jest mieszaniną, która powstaje w wyniku zanieczyszczeń powietrza, wynikających z działalności ludzi i niekorzystnych zjawisk atmosferycznych takich jak mgła. Niestety, okazuje się, że Polska znajduje się w pierwszej 50-tce najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie, a Wrocław jest jednym z nich.

Przeprowadzenie szeregu badań pozwoliło odkryć, że naturalne łąki antysmogowe, stworzone z mieszanki różnych nasion, potrafią bardzo skutecznie oczyszczać powietrze. Lepkie i szorstkie liście zastosowanych w nich roślin, działają niczym lep na zanieczyszczony pył z powietrza, dlatego wychwytując go – automatycznie pochłaniają szkodliwe substancje.

– Jako, że dobro naszej planety i rozpowszechnianie kultury EKO leży nam szczególnie na sercu, postanowiliśmy połączyć przyjemne z pożytecznym. Dlatego jedną z akcji, którą zaplanowaliśmy w ramach świętowania 10-lecia salonu Volkswagena, będzie przekazanie 12 500 m2 łąki antysmogowej w ręce Wrocławian. Ilość jest tutaj nieprzypadkowa, bowiem ma związek z 12 500 samochodami marki Volkswagen, jakie w ciągu tych 10 lat trafiły w ręce naszych klientów – wyjaśniają przedstawiciele Centrum Wrocław.

Już w najbliższą sobotę (28 maja), pierwsze 100 osób, które pojawi się w salonie Volkswagena przy Alei Brucknera 54, w godzinach od 10:00 do 14:00, otrzyma buteleczki z nasionami łąki antysmogowej.* Dodatkowo, co dziesiąta osoba, która odbierze buteleczkę z nasionami, dostanie symboliczny kubek z kolekcji 10 lat Volkswagen Centrum Wrocław.

– Gorąco zachęcamy Was do wzięcia udziału w naszej inicjatywie. Wierzymy, że dzięki niej, wspólnie sprawimy, że powietrze w naszym mieście będzie o wiele czystsze, a co za tym idzie – zdrowsze – przekonują organizatorzy.

*Jedna osoba może odebrać jedną buteleczkę z nasionami.

Salon Volkswagen Centrum Wrocław obchodzi 10-lecie powstania. [KONKURS]

 

Akcja realizowana przy współpracy z MWW.
Źródło: Centrum Wrocław / Foto: Pixabay