O planach związanych z budową kładki nad rzeką Ślęzą, łączącą Muchobór Mały i Wielki oraz budową ciągów pieszo-rowerowych w ciągu ul. Trawowej i ul. Francuskiej, informowaliśmy w maju 2022 roku. Kładka już powstała – jej oficjalne otwarcie miało miejsce w lipcu 2023 roku. Przetarg na budowę nowej trasy dla pieszych i rowerzystów po stronie Muchoboru Małego został właśnie ogłoszony, natomiast odcinek po stronie Muchoboru Wielkiego jest aktualnie projektowany.

Zgodnie z zapowiedzią ogłosiliśmy przetarg na budowę ciągu pieszo-rowerowego od ulicy Francuskiej do nowej kładki nad rzeką Ślęzą. Trasa będzie liczyć ponad 400 metrów. Została wytyczona wśród zieleni ogrodów działkowych, w miejscu istniejącego przedeptu. W ramach zadania wybudujemy trasę dla pieszych i rowerzystów z wygodnym wjazdem i dołączeniem do infrastruktury przy kładce, a także schody skarpowe – informują Wrocławskie Inwestycje.

Wykonawca zamontuje przy ścieżce 14 lamp, posadzi tawuły japońskie, bzy czarne oraz pnącza, a także ustawi ławki i kosze na śmieci. Trasa powstanie w ciągu 5 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Jednocześnie trwają prace projektowe przy budowie podobniej trasy od strony Muchoboru Wielkiego. Wcześniej na tym odcinku niezbędne prace wykonuje w swoim zakresie MPWiK – dodają Wrocławskie Inwestycje.

Obie ścieżki doprowadzą mieszkańców do wybudowanej za prawie 4 miliony złotych kładki nad Ślęzą.

 

Wizualizacje: mat. Wrocławskie Inwestycje / Biprogeo Projekt