Policjanci z komisariatu na wrocławskim Ołbinie zatrzymali 33-letniego mieszkańca mężczyznę, odpowiedzialnego za włamania do prawie 30 lokali gastronomicznych zlokalizowanych w centrum miasta. Złodziejowi grozi kara, która może wynieść nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

33-letni wrocławianin wpadł w ręce funkcjonariuszy dzięki nagraniom z monitoringów zamontowanych w okradzionych lokalach.

Analizując materiały zgromadzone w związku z włamaniami do obiektów handlowych, które zlokalizowane były dość blisko siebie, wrocławscy policjanci nabrali podejrzeń co do sprawcy tych czynów. Kolejne analizy zabezpieczonych monitoringów, potwierdziły tylko, że odpowiedzialnym za włamania jest jeden mężczyzna – informuje sierżant Aleksandra Rodecka z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Mężczyzna kradł głównie pieniądze oraz żywność, a następnie szybko uciekał z miejsca przestępstwa. Na bazie zgromadzonych przez funkcjonariuszy materiałów, mężczyzna usłyszał już łącznie 28 zarzutów za kradzieże z włamaniem. Obecnie sąd zastosował wobec 33-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

 

Wideo: KMP Wrocław