Trwa projektowanie kładki nad rzeką Ślęzą, która umożliwi mieszkańcom Muchoboru Małego i Wielkiego przemieszczanie się pomiędzy osiedlami. Jednak to jedyne ułatwienie dla wrocławian, ponieważ spółka Wrocławskie Inwestycje ogłosiła właśnie przetarg na budowę ciągów pieszo-rowerowych w tej okolicy.

Kładka przez rzekę Ślęzę oraz dojścia do tej kładki to wspólny pomysł Rad Osiedli Muchobór Mały i Muchobór Wielki, który zarządy obydwu osiedli wypracowywały w ostatnim czasie wspólnie z kierownictwem Departamentu Infrastruktury Urzędu Miasta.

Kładka łącząca osiedla zostanie wybudowana w 2023 roku. Aktualnie trwają prace nad przygotowaniem projektów wykonawczych tego zadania. Najkorzystniejszą ofertę w ramach przetargu, z ceną 3,75 mln, złożyła firma Berger Bau Polska sp. z o.o. Inwestycja jest dofinansowana z Polskiego Ładu.

Jeżeli chodzi o trasy pieszo-rowerowe, jedna z nich powstanie w ciągu ul. Trawowej, natomiast druga w ciągu ul. Francuskiej.

Od strony Muchoboru Wielkiego droga powstanie od przejazdu kolejowego na ul. Trawowej. Aby zapewnić dojazd do posesji, na pierwszym odcinku będzie możliwość przejechania autem. Potem już odcinek zostanie przeznaczony dla pieszych i rowerzystów. Przy ciągu postawimy ławki i kosze na śmieci. Od ulicy Francuskiej na Muchoborze Małym ciąg pieszo-rowerowy zostanie poprowadzony wzdłuż ogrodów działkowych – wyjaśnia spółka Wrocławskie Inwestycje.

W sumie mieszkańcy zyskają ponad 700 metrów oświetlonej trasy. Termin składania ofert w ramach przetargu upływa 31 maja 2022 r.

 

Foto: Facebook/Inwestycje we Wrocławiu