1205 km pływania, 31132 km na rowerze oraz 7833 km biegu – w sumie 40 170 km. Już w najbliższy czwartek (1 czerwca) Adrian Kostera rozpocznie największe wyzwanie w swojej triathlonowej karierze. Dystans nieco dłuższy od obwodu Ziemi po równiku zamierza pokonać w 365 dni.

„Najdłuższe wyzwanie sportowe na świecie” to wspólny projekt triathlonisty Adriana Kostery oraz Samorządu Województwa Dolnośląskiego. List intencyjny w sprawie trwającego 365 dni triathlonu został podpisany 1 lutego 2023 roku we Wrocławiu.

Już w najbliższy czwartek (1 czerwca) o godzinie 12:00 sportowiec rozpocznie część pływacką, wskakując do rzeki Oława, tuż przy Odra Centrum, nieopodal Mostu Grunwaldzkiego. Triathlonista tego dnia będzie miał do pokonania dystans 18 km podzielony na kilometrowe pętle.

Chcę inspirować wszystkich do aktywności sportowej i tak też będzie podczas Wyzwania 365 Triathlon – podkreśla Adrian Kostera. – Zawsze staram się relacjonować moje sportowe wyzwania, tak aby każdy mógł na żywo poczuć emocje i zobaczyć pojedynek z ograniczeniami ludzkiego ciała i umysłudodaje Kostera.

Nie inaczej będzie 1 czerwca we Wrocławiu. Oprócz pełnej transmisji w mediach społecznościowych oraz transmisji wideo przygotowane będzie specjalne miasteczko z atrakcjami dla wszystkich, którzy w tym dniu będą chcieli wspierać we Wrocławiu przyszłego rekordzistę.

Strefa dla kibiców ruszy chwilę po zakończeniu pierwszego okrążenia. Od 12:30 na wszystkie dzieci czekać będą dmuchańce oraz różnego rodzaju aktywności. Dla wszystkich fanów rowerów specjalną strefę testową przygotował partner techniczny Adriana Kostery – Orbea. Tego dnia będzie można także spotkać się ze specjalistami z zakresu dietetyki, suplementacji, treningu fitness i regeneracji.

Co istotne, już od 3 czerwca każdy chętny będzie mógł dołączyć do Adriana Kostery w Wyzwaniu 365 triathlon i choć przez jakiś czas towarzyszyć mu w trakcie zmagań. Za pośrednictwem strony internetowej: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=7987 można zapisywać się na część pływacką, która w całości rozegra się na Zalewie Stradomia Wierzchnia koło Sycowa.

Koszt udziału to 20 zł, bez względu na to, jaki dystans się przepłynie wraz z triathlonistą. Cała kwota zasila konto świetlicy terapeutycznej Tacy Sami, która działa w ramach wrocławskiej fundacji Potrafię Pomóc. Podobnie będzie w przypadku etapu rowerowego i biegowego, do których zapisy i lokalizacje będą sukcesywnie uruchamiane.

Finał Wyzwania 365 triathlon zaplanowano na 31 maja 2024 roku na Polanie Jakuszyckiej w pobliżu Dolnośląskiego Centrum Sportu.

Czwartkowe wydarzenie będzie transmitowane na żywo na profilach mediów społecznościowych Adriana Kostery, Wyzwania 365 Triathlon i Dolnego Śląska. Początek zaplanowano na godzinę 11:30, a zakończenie około godziny 20:00.

 

Foto: mat. prasowe