Biesiada na Rynku, Festiwal Kolorów, a może Ladies Day na Torze Wyścigów Konnych? Sprawdziliśmy, jakie darmowe atrakcje czekają na wrocławian w najbliższych dniach. Zdecydowanie warto zaplanować sobie weekend i wziąć udział w ciekawych wydarzeniach.

1. Europa na Widelcu – Biesiada na wrocławskim Rynku

Biesiada będzie doskonałą okazją, by zasmakować kuchni 12 krajów Europy, w tym Polski i Ukrainy. Dochód z cegiełek o wartości 10 zł, za które będzie można nabyć porcje wybranych potraw (1 cegiełka = 1 potrawa), zostanie przeznaczony na wsparcie i rozwój talentów najzdolniejszych uczniów Zespołu Szkół Gastronomicznych we Wrocławiu.

Europejskiej uczcie towarzyszyć będą liczne niespodzianki dla dzieci i dorosłych. Obchody na Rynku zakończy wspólny tort, koncert Dziubek Band z gwiazdami: Mateuszem Ziółko, Martą Kołodziejczyk, Michałem Boberem oraz niezwykła muzyczna niespodzianka.

Gdzie: wrocławski Rynek
Kiedy: sobota 4 czerwca, godz. 12:00-22:00

2. Europejski strEAT Food – strefa piwa i food trucków w Browarze Mieszczańskim

– Europejski strEAT Food – strefa piwa to wydarzenie organizowane w ramach dobrze wszystkim znanej Europy Na Widelcu. Wracamy po dwóch latach, aby znów móc zapewnić Wam najlepszą, europejską wyżerkę. Skosztujecie przysmaków ulicznych z całej Europy, zjecie dania charakterystyczne dla największych europejskich miast oraz będziecie mieli okazję spróbować pysznych piw rzemieślniczych – zachęcają organizatorzy.

Gdzie: Browar Mieszczański, ul. Hubska 44
Kiedy:
– sobota 4 czerwca, godz. 12:00-20:00,
– niedziela 5 czerwca, godz. 12:00-19:00

3. Czwarty dzień wyścigowy – Ladies Day na Torze Wyścigów Konnych Partynice

Przed nami wielkie święto wyścigowej elegancji i sportowych emocji – już w sobotę, 4 czerwca na wrocławskim torze odbędzie się Ladies Day. W sportowej części wydarzenia znajdzie się aż 9 gonitw, w tym między innymi Nagroda Konstelacji, Memoriał Kasi Litwniuk oraz po raz pierwszy w tym sezonie wyścigi kłusaków. Dodatkowo organizatorzy przygotowali wiele atrakcji towarzyszących, takich jak: konkurs wyścigowej elegancji, spektakularne pokazy konne, warsztaty tworzenia fascynatorów, zawody hobby horse, przejażdżki na kucykach czy strefa animacji dla dzieci.

Gdzie: Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice, ul. Zwycięska 2
Kiedy: sobota 4 czerwca, godz. 13:00-19:00

4. Niedzielne śniadanie w Parku Andersa

Park Śniadaniowy to wydarzenie stworzone z myślą o miłośnikach celebracji długich i smacznych poranków. W każdą niedzielę można tam spróbować lokalnych produktów, odkryć nowe smaki, wziąć udział w rozmaitych aktywnościach i spędzić czas na świeżym powietrzu. Pojawią się foodtrucki oferujące różnorodne dania śniadaniowe, nie zabraknie również produktów na wynos, a także trunków, które będą dostępne w pobliskim Forest Barze.

Gdzie: Park Andersa, ul. Kamienna
Kiedy: niedziela 5 czerwca, godz. 9:00-16:00

5. Vertigo Summer Vibes Festival

Dobre brzmienia, zachody słońca, plaże i wrocławskie lato – właśnie to łączy w sobie Vertigo Summer VIBES Festival. To siedem wyjątkowych dni z muzyką alternatywną, pop, rock, funk, soul. Festiwal potrwa od 3 do 30 czerwca, a koncerty będą odbywać się m. in. na wrocławskich plażach miejskich.

Więcej o festiwalu przeczytasz TUTAJ.

Gdzie i kiedy:

 • piątek 3 czerwca, ZaZoo Beach Bar – Monsieur Premiere, godz. 20:00
 • sobota 4 czerwca, GAJ – Kadabra Dyskety Kusaje, godz. 20:00

6. Dzieciaki świętują! – Festyn

– Gdy dzieciaki świętują nie ma czasu na nudę! Piątkowe popołudnie na festynie rozpoczniemy artystycznymi występami dzieci ze szkół podstawowych nr 91 i 66. Na plenerowej scenie pojawią się także świetni (i ostatnio również nagradzani na ogólnopolskich przeglądach) tancerze ze Szkoły Tańca MFIT. Milusińscy mogą liczyć też na teatralne atrakcje, gdyż około 18.00 rozpocznie się spektakl „Złota kaczka” w wykonaniu aktorów Mobilnej Sceny Teatru na Ostrowie – zachęcają organizatorzy.

Podczas festynu odbędą się również warsztaty florystyczne, plastyczne i kulinarne. Będzie też można poszaleć na dmuchańcach i sprawdzić swoje umiejętności na wielkim Darcie lub w konkurencjach sprawnościowych pod okiem trenerów osiedlowych w sportowym ogródku.

Gdzie: boisko i teren zielony przy ODT Światowid i ZSP 24, ul. Stefanii Sempołowskiej 54a
Kiedy: piątek 3 czerwca, godz. 16:00-20:00

7. Positive Ways – supersamochody we Wrocławiu

Wydarzenie tworzone ze wspólnej pasji do samochodów i chęci niesienia pomocy chorym dzieciom. Już od 2013 roku organizatorzy skupiają właścicieli sportowych samochodów, których stale przybywa na drogach. Dają im możliwość uczestnictwa w zapierających dech, motoryzacyjnych wyprawach. Ich eskapady są pełne adrenaliny i niepowtarzalnych wrażeń. W tym roku w wydarzeniu weźmie udział ponad 100 aut.

We Wrocławiu ekskluzywne samochody pojawią się w sobotę (4 czerwca):

 • godz. 17:30, Hotel Hilton, ul. Podwale 84
 • godz. 19:30, Tarczyński Arena, Aleja Śląska 1

8. Latające Psy – Mistrzostwa Polski Dogfrisbee

Latające Psy zapraszają do Parku Południowego we Wrocławiu, by cieszyć się popisami uzdolnionych czworonogów występujących w konkursach Dogfrisbee. Zawody bedą miały rangę Mistrzostw Polski Dogfrisbee w konkurencjach SuperOpen Freestyle i Super-Pro Toss & Fetch. Sportowych emocji dostarczą konkurencje, w których pary człowiek-pies zaprezentują wielość i wszechstronność swoich talentów.

Gdzie: Park Południowy
Kiedy: sobota-niedziela (4-5 czerwca), godz. 10:00-17:00

9. Dzień Dziecka na Karpnickiej

Rada Rodziców SP22 oraz Rada Osiedla Pracze Odrzańskie zapraszają na pełen atrakcji festyn z okazji Dnia Dziecka. W programie:

 • turnieje sportowe,
 • zajęcia taneczne,
 • animacje,
 • malowanie buziek i brokatowe tatuaże,
 • dmuchańce,
 • liczne warsztaty artystyczne i twórcze,
 • występy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 22,
 • gastronomia,
 • znakowanie rowerów,
 • gry, zabawy i wiele innych.

Gdzie: SP nr 22, ul. Karpnicka 2
Kiedy: sobota 4 czerwca, godz. 11:00-15:00

10. Weekendowe pokazy specjalne Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej

Wodne widowiska, którym towarzyszą multimedialne animacje, spektakularne oświetlenie oraz idealnie dobrana muzyka: klasyczna, współczesna, pop i ambient, będą odbywają się codziennie od godz. 10:00 do 22:00. Natomiast weekendowe pokazy specjalne zaplanowano na poszczególne daty.

3 czerwca 2022
21:30 – Piękna i Bestia 22:00 min

4 czerwca 2022
21:30 – Dzień dobry Marilyn 12:46 min

Gdzie: Pergola, kompleks Hali Stulecia, ul. Wystawowa 1
Kiedy: piątek-sobota (3-4 czerwca), godz. 21:30

11. Żywa Biblioteka

Żywa Biblioteka ma formę wydarzenia, które we Wrocławiu organizowane jest w różnych miejscach. Podobnie jak w prawdziwej bibliotece, Czytelnik/czka Żywej Biblioteki może wybierać z całego szeregu tytułów. Różnica polega na tym, że książkami są tu ludzie, a zamiast czytania jest rozmowa. Czytelnik/czka, który przychodzi do Żywej Biblioteki, rejestruje się i dostaje kartę biblioteczną. Następnie zapoznaje się z Katalogiem dostępnych tytułów Żywych Książek – ludzi reprezentujących grupy, z którymi związane są stereotypy i uprzedzenia. Wybór Żywych Książek jest odpowiedzią na aktualne potrzeby naszej społeczności i opiera się na wrocławskim kontekście.

Gdzie: Mediateka – Miejska Biblioteka Publiczna Wrocław Filia nr 58, plac Teatralny 5
Kiedy: piątek-sobota (3-4 czerwca), godz. 12:00-20:00

12. Piknik olimpijski – Partynice

5 czerwca zaplanowano sportowo-rodzinny piknik, który odbędzie się na Torze Wyścigów Konnych Partynice. Podczas imprezy będzie można spotkać olimpijczyków i paraolimpijczyków.

Program:

 • 12.00 – Otwarcie Pikniku – Renata Mauer-Różańska, Mieczysław Łopatka
 • 12.10 – Start do Biegu Śladem Konia – WKB Piast
 • 12.20 – Występ muzyczny – Zespół ze szkoły w Łagiewnikach (20 min)
 • 12.40 – Występ muzyczny – Kalina (20 min)
 • 13.00 –  Przywitanie gości, prezentacja olimpijczyków  i paraolimpijczyków (1 godz.)
 • 14.00 – Wręczanie pater dla olimpijczyków (30 min)
 • 14.30 – Dekoracja Biegu Śladem Konia     (30 min)
 • 15.00 – Występ muzyczny – teatr dziecięcy SOLOVJATA + nauka tańca ukraińskiego ludowego na scenie (20 min)
 • 15.40 – Występ muzyczny – Jedyna Rodzina – (Oleksii i Yuliia Makarenko – akordeon, gitara, flet) (UA)(20 min)
 • 16.00 – Występ muzyczny – Zespół ludowy z osiedla Zacisze (20 min)
 • 16.30 – Występ muzyczny – Jedyna Rodzina (Oleksii i Yuliia Makarenko)  (UA)(20 min)
 • 17.00 – Zakończenie pikniku

Poza atrakcjami uwzględnionymi w programie, będzie można m. in. wziąć udział w różnego rodzaju grach i konkurencjach sportowych, warsztatach czy skorzystać z dmuchańców.

Gdzie: Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice, ul. Zwycięska 2
Kiedy: niedziela 5 czerwca, godz. 12:00-17:00

13. Wrocławskie Święto Rowerzysty 2022

Po dwóch latach pandemicznej przerwy powraca Wrocławskie Święto Rowerzysty czyli największa niesportowa impreza rowerowa w regionie! Jej celem jest promowanie ruchu rowerowego, jako doskonałego środka transportu, a także integracja środowisk miłośników rowerów.

Trasa tegorocznego Wielkiego Peletonu będzie następująca: Rowerzyści wyruszą z placu Nowy Targ, skąd pojadą w kierunku ulic Kazimierza Wielkiego i Legnickiej. Następnie zawrócą na placu Strzegomskim i tymi samymi ulicami dotrą do placu Grunwaldzkiego. Na rondzie Reagana rowerzyści ponownie zawrócą, a następnie na placu Społecznym skręcą w prawo w ulicę Wyszyńskiego. Dojadą nią do mostów Warszawskich i ulicy Pasterskiej, gdzie na plaży Prosto z Mostu Beach Bar zakończy się przejazd.

Gdzie: plac Nowy Targ
Kiedy: niedziela 5 czerwca, godz. 12:00

14. Sąsiedzkie Spacery: Architektura – Huby: Między trzema kościołami

Już na początku czerwca wyruszymy na pierwszą wycieczkę z kategorii: architektura. Podczas czterech spacerów zatrzymamy się przy blokach o niecodziennych kształtach, przy ekspresyjnych pawilonach handlowych i funkcjonalnych budynkach użyteczności publicznej. Usłyszymy, jak zmieniała się architektura osiedli z biegiem lat oraz jak wpływają one na życie mieszkańców. Spacery niespieszne, zorientowane na detale i owocne w dyskusje – zapraszają organizatorzy.

Spacery są bezpłatne, nie obowiązują też zapisy.

Gdzie: zbiórka przy ulicy Joannitów 13 (budynek Dyrekcji Kolei)
Kiedy: sobota 4 czerwca, godz. 11:00

15. Festiwal Kolorów we Wrocławiu 2022

Jak zapowiadają organizatorzy, na wydarzeniu pojawią się następujące atrakcje:

 • niezliczona ilość kolorów,
 • oryginalne Kolory Holi najwyższej jakości (schodzą z ubrań),
 • najlepsi DJ’e i koncertowa muzyka,
 • gwiazda wieczoru: B.R.O.,
 • popularni artyści,
 • smaczne jedzenie z najlepszych foodtrucków,
 • gigantyczne balony,
 • kolorowe okularki,
 • darmowe słodycze,
 • konkursy z nagrodami.

Gdzie: Pola Marsowe
Kiedy: niedziela 5 czerwca, godz. 15:00-20:00

16. Sołtysowicki Festyn Osiedlowy

Rada Osiedla Sołtysowice po dwuletniej przerwie serdecznie zaprasza na Sołtysowicki Festyn Osiedlowy. W ramach wydarzenia przewidziane są atrakcje dla dzieci i dorosłych, ciuchcia oraz foodtrucki.

Gdzie: Stadion, ul. Sołtysowicka 68
Kiedy: sobota 4 czerwca, godz. 14:00-19:00

17. Przedmieście Planszówek – Centrum na Przedmieściu

Wydarzenie dla wszystkich miłośniczek i miłośników gier planszowych. Wspólnie będziemy podejmować zdrową rywalizację, w której wzmacniamy naszą inwencję twórczą i ćwiczymy umysł w kreatywny sposób – zachęcają organizatorzy.

Gdzie: Centrum na Przedmieściu, ul. Prądzyńskiego 39A
Kiedy: niedziela 5 czerwca, godz. 14:00-20:00

 

Foto: Facebook/Events Sport Media